همان طور که می دانید، فارغ التحصیلان رشته مهندسی می توانند بعد از اتمام دانشگاه و درسشان، اگر واجد شرایط بودند، در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده و پروانه کسب را بگیرند. افراد مهندس باید تمام تلاششان را بکنند که بعد از تمام شدن کارشناسی، این آزمون را قبول شوند. این آزمون در طول سال یک یا دو بار برگزار می شود. رقابت در این آزمون بسیار شدید است و نیاز به مشاوره قبولی در آزمون نظام مهندسی بسیار اهمیت دارد. بنابراین افراد باید بسیار برای قبولی در این آزمون تلاش کنند.

قبولی آزمون نظام مهندسی

آیا شرکت و قبولی در آزمون نظام مهندسی مزایای خاصی دارد؟

افراد بسیار می کوشند تا در این آزمون یا آزمون های دیگر مانند قبولی آزمون وکالت بتوانند نمره قبولی را کسب نمایند، قبولی در آزمون پروانه نظام مهندسی بسیار حائز اهمیت است. زیرا افراد با قبولی در این آزمون عضو سازمان نظام مهندسی کشور خواهند شد. یعنی رسما اسمشان به عنوان یک مهندس ثبت می شود و می توانند کسب و کار خود را راه اندازی کرده و مسیر شغلی مورد نظر خود را ادامه دهند. جالب است بدانید که به این افراد مهر نظام مهندسی نیز داده می شود. که این مهر خود به تنهایی حکم پروانه کسب را دارد.

نکته ای باید به آن دقت کنید، این است که همه افراد تحت هر شرایطی نمی توانند در این آزمون شرکت کنند. یکی از مهم ترین شروط آن شمار سال هایی است که از فارغ التحصیلی آن ها می گذرد. برای مثال افرادی که دوره کارشناسی خود را تمام کرده اند، تنها سه سال زمان دارند که در این آزمون شرکت کنند. افرادی که دوره ارشد خود را به اتمام رسانده اند نیز تنها دو سال زمان دارند و در این بین افرادی که موفق به اخذ دکترا شده اند تنها یک سال زمان دارند و باید خود را هر طور که شده برای این آزمون آماده کنند.

شما در رشته های بسیاری می توانید اقدام به ثبت نام در این آزمون کنید، در ادامه رشته ها را به تفکیک برایتان نام می بریم: مهندسی ترافیک، مهندسی نقشه برداری، مهندسی برق، عمران، معماری و شهرسازی، این ها جزو رشته هایی هستند که شرکت در آزمون نظام مهندسی برایشان واجب است. جالب است بدانید که هریک از رشته ها در صلاحیت های متفاوتی برگزار می شوند، برای مثال رشته های معماری و عمران در 3 صلاحیت برگزار می شود. برای رشته های برق و مکانیک نیز در دو صلاحیت برگزار می شود.

مشاوره قبولی آزمون نظام مهندسی
مشاوره قبولی امتحانات نظام مهندسی

پسرانی که خدمت سربازی نرفته اند می توانند در این آزمون شرکت کنند؟

اصلا آقا پسرهایی که خدمت سربازی نرفته اند نگران نباشند، زیرا آن ها می توانند پس از پایان یافتن درسشان در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده و اگر قبول شوند، به مدت چهار سال می توانند آن قبولی را برای خود رزرو کنند و با خیالی آسوده به خدمت سربازی بروند. پس از اینکه از سربازی برگردند می توانند با قبولی که قبلا در آزمون نظام مهندسی کسب کرده بودند، در سازمان نظام مهندسی ثبت نام کرده و با خیالی راحت پروانه کار را دریافت کنند.

بعضی از افراد در یک رشته ای مدرک کارشناسی خود را دریافت کرده اند، اما برای ارشد یکی از رشته های مهندسی را انتخاب کرده و در آن تحصیل کرده اند، حالا سوال پیش می آید که آیا این افراد می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کنند یا خیر؟ این افراد اصلا نباید نگران باشند، زیرا طبق اصل 7 قانون می توانند در آزمون نظام مهندسی شرکت کرده و حتی پروانه کسب و کار خود را دریافت کنند و با خیالی آسوده شغلی را که دوست دارند راه بیندازند. مطمئنا مهندسی در ایران شغل بسیار شریفی است که همه آرزوی آن را دارند.

ویژگی مشاوره قبولی آزمون نظام مهندسی چیست؟

این آزمون همان طور در بخش قبل نیز گفته شد، یک یا نهایتا دوبار در سال برگزار می شود. احتمالا شما نیز شنیده اید که این آزمون به صورت کتاب باز برگزار می شود، اما این اصلا به این معنی نیست که افراد می توانند بدون خواندن و برنامه ریزی در این آزمون شرکت کرده و قبول شوند. قطعا باید از پیش مطالعه کنند. تیم مشاوره تحصیلی دانش گذار می توانند به این افراد کمک کنند که بهترین منابع را برای مطالعه انتخاب کنند، که این گونه شانس قبولی در آزمون نظام مهندسی دو برابر شود.

اول از همه باید بدانید که این آزمون به صورت تستی برگزار می شود. اما دارای نمره منفی است که همین باعث می شود که افراد سیاه لشکر نتوانند با شانسی جواب دادن به سوالات، قبول شوند. باید حتما از قبل مطالعه کنند. تنها کافی است به نیمی از سوالات جواب درست دهند و آزمون را رها کنند. یعنی اصلا نیازی نیست که به نیمی دیگر از سوالات پاسخ دهند، زیرا این باعث می شود در صورت اشتباه پاسخ دادن نمره منفی بگیرید. نمره منفی می تواند باعث شود که شما در آزمون نظام مهندسی رد شده و اصلا قبول نشوید.

مشاوره قبولی آزمون نظام مهندسی
مشاوره تحصیلی قبولی در آزمون نظام مهندسی

مشاوره قبولی آزمون نظام مهندسی چگونه برنامه ریزی می شود؟

در صورتی که شما به مجموعه ما تشریف بیاورید، کارشناسان ما با شما صحبت می کنند و برنامه ریزی های مختلفی را پیش رویتان قرار می دهند، که شما با توجه به معیار و سلیقه خود می توانید یکی از آن ها را انتخاب کنید. اصولا برنامه های ما یا هفتگی است، یا سه ماهه و یا چهار ماهه. شما باید ابتدا ببینید که برای شرکت در این آزمون چقدر فرصت دارید، اگر فرصت شما کم است، باید حتما از برنامه فشرده ما استفاده کنید. اگر هم تایم کافی دارید، به شما پیشنهاد می کنیم منابع را به صورت کامل مطالعه کنید.

سخن پایانی

مشاوره قبولی آزمون نظام مهندسی این روزها دغدغه بسیاری از افراد است. رقابت در این آزمون بسیار تنگاتنگ شده و کمتر کسی می تواند در این آزمون نمره قبولی را کسب کند. اگر چه این آزمون به صورت جزوه باز برگزار می شود، اما حتما افراد باید سعی و تلاش خود را کرده و مطالعه را به صورت کامل انجام دهند. اگر سردرگم هستید، همین الان می توانید با مشاوران ما تماس حاصل کنید، ما در ابتدا یک جلسه مشاوره تحصیلی تلفنی و یا مشاوره تحصیلی آنلاین برای شما خواهیم گذاشت، تا نقاط ضعف و قوتتان را دریابیم و سپس برنامه ریزی را شروع می کنیم.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]