تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

تک رقمی شدن رتبه علمی ایران در گروی کیفیت آموزش عالی

باشگاه خبرنگاران جوان – رضا مهدی گفت: هم اکنون ایران رتبه ۱۵ علمی در دنیا را دارد و منظور از تولید علم نشر مقاله است.

طبق سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی، رشد علمی کشور در ۱۲ سال گذشته، نسبت به قبل از آن ۱۶ برابر شده و رشد پیشرفت علم در ایران ۱۳ برابر متوسط دنیا است.

او گفت: در شرایط موجود عواملی مانند نمایه شدن مجلات فارسی زبان در نشریات بین المللی، افزایش بودجه و اعتبار به بخش پژوهشی کشور، حمایت مالی مناسب از نشریات معتبر بین المللی و … می‌توانند در تک رقمی شدن رتبه جهانی علم ایران موثر باشند.اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با دانش گذار همراه شوید.

رهبر انقلاب می‌فرمایند: طبق آمار مراکز اطلاع رسانی علمی دنیا اگر رشد پیشرفت علمی ایران، به همین صورت ادامه پیدا کند؛ پنج سال دیگر، ایران رتبه چهارم علمی دنیا را به دست خواهد آورد.

مهدی گفت: ارتقای کیفیت آموزش عالی به ویژه تحصیلات تکمیلی، الزام به چاپ مقالات در نشریات معتبر بین المللی برای دفاع از رساله، الزام به چاپ مقاله در نشریات معتبر بین المللی برای تصویب اختتام طرح‌های پژوهشی، افزایش همکاری‌های بین المللی در دانشگاه‌ها و افزایش فرصت مطالعاتی دانشجویان و استادان از موارد دیگر در افزایش رتبه بین المللی ایران خواهند بود.

هر زمان احساس کردید در هر زمینه ای نیاز به راهمنایی دارید مشاوران تحصیلی تلفنی و مشاوران تحصیلی آنلاین با چت رایگان در دانش گذار آماده هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند .

انتهای پیام/

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟