تماس از سراسر کشور

دریافت تاییدیه wes کانادا

ارزشیابی مدرک تحصیلی یا دریافت تاییدیه WES کانادا ، مثل پاسپورت تحصیلی یا پاسپورت استخدامی کانادا و یا آمریکا عمل میکند. در صورتی که قصد داشته باشید در کانادا ادامه تحصیل دهید و یا در پی دریافت گواهینامه های حرفه ای باشید، سازمان WES کانادا تاییدیه ای برای اشخاص در رابطه با تحصیلات دانشگاهی بین المللی است.

هر فرد برای مهاجرت تحصیلی به کشور کانادا نیاز به اخذ مدرک wes دارد. WES مخفف عبارت World Education Service به معنی خدمات آموزش جهانی است. برای آشنایی شما با ارزیابی WES کانادا دانش گذار در این مقاله کلیه مواردی را که نیاز است درباره وس کانادا بدانید تشریح کرده است. ما را دنبال کنید.

فهرست محتوا
دریافت تاییدیه wes کانادا

در حقیقت موسسه wes کانادا مدارک تحصیلی و دانشگاهی شما را از هر کشوری که باشد، معادل سازی و تایید می نماید، تا شما به راحتی در کشور کانادا، به ادامه تحصیل بپردازید و یا شغل دلخواه خود را پیدا نموده و مشغول به کار شوید. به طور معمول مدارک مورد تایید سازمان WES کانادا ، تا حدود زیادی معتبر هستند و افراد با دریافت تاییدیه WES کانادا این توانایی را دارند، تا در هر مجموعه و سازمان دلخواه مشغول به کار شوند و یا در هر دانشگاه و دانشکده ای ادامه تحصیل دهند.

سازمان وس
سازمان wes

راهنمای دریافت تاییدیه WES کانادا

در کشور کانادا بعضی از موسسات آموزشی و دانشگاه ها و یا شرکت ها، از افراد جویای کار و دانشجویان درخواست مدرک تحصیلی می نمایند. که این مدارک تحصیلی لزوما باید با مدارک کشور کانادا معادل سازی شده باشد. همچنین این نکته برای اشخاصی که با ویزاهای نیروی متخصص (Federal Skilled Worker) به کانادا مهاجرت می کنند نیز وجود دارد.

بنابراین یکی از شیوه های مهاجرت به کانادا ، دریافت تاییدیه سازمان WES یا سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی کانادا (که مخفف عبارت World Education Service است) می باشد. به همین جهت در سراسر دنیا، نمونه های مختلفی از موسسات وجود دارند که این خدمات ارزشیابی مدارک تحصیلی و معادلسازی مدارک تحصیلی را انجام می دهند. در حقیقت سازمان WES کانادا یکی از مجموعه موسساتی ست که این خدمات را ارائه می نماید. این موسسه معادلسازی مدارک اعتبار بسیار زیادی در بین تمامی دانشگاه های امریکایی و کانادایی موجود دارد.

دریافت تاییدیه WES کانادا
تاییدیه WES کانادا

سازمان وس در سال 1974 میلادی تاسیس شد و به معنی سرویس آموزشی جهانی می باشد و جز سازمان های غیرانتفاعی بین المللی و معتبر است که با اهدافی مانند کمک به دانش آموزان و دانشجویان کل دنیا در جهت رسیدن به اهداف آموزشی افراد فعالیت می نماید. مهم ترین فعالیت های این مجموعه ارزیابی مدرک تحصیلی اشخاص فارغ التحصیل از دانشگاه ها و مراکز آموزشی گوناگون در کل جهان و در رشته های متنوع می باشد.

این سازمان بین المللی با قرار دادن استانداردهای جهانی در جهت اعتبار سنجی و ارزشیابی مدارک تحصیلی که از سازمان ها و مراکز آموزشی سطح جهان صادر می شود، کمک شایانی به فرآیند ارزیابی و دریافت تائیدیه بین المللی مدارک تحصیلی نموده است. تا امروز سازمان wes به ارزشیابی و تائید نمودن مدارک و گواهینامه های دانشگاهی بیشتر از یک میلیون نفر پرداخته است.

شرایط دریافت تاییدیه تحصیلی WES کانادا چیست؟

امروزه مدارک تحصیلی مورد تایید سیستم ارزشیابی در سازمان WES ، توسط بیشتر از 2,500 سازمان آموزشی و دولتی در کل کانادا و همچنین آمریکا به رسمیت شناخته شده. هدف این سازمان معتبر، کمک نمودن به پیروزی و موفقیت روز افزون دانشجویان و دانش آموزان در سراسر جهان است. و به همین جهت این سازمان قصد دارد منابع و خدمات رایگانی را نیز ارائه نماید. علاوه بر این سازمان وس کانادا به وسیله متخصصین خود مقالات بسیاری را در رابطه با طیف گسترده ای از موضوعات در زمینه شغل و تحصیل در کشورهای ایالات متحده آمریکا و کانادا منتشر نموده است که می تواند راهنمای عای و جامعی برای متقاضیان این حوزه به حساب آید.

این مجموعه با تاسیس نمودن WES Global Talent Bridge از سازمان های آموزشی متنوع حمایت می نماید و در جهت رسیدن به هدف های خود که شناسایی و به کارگیری قابلیت ها و استعدادهای اشخاص تحصیل کرده و کارآزموده است با مجموعه های آموزشی ، شرکتهای مهاجرتی و … همکاری دارد.

در حال حاضر با نگرش به اعتبار بین المللی و جهانی سازمان WES تعداد زیادی از کشورهای جهان به جهت ارائه اقامت تحصیلی و ارائه ویزای شغلی به مدارک مورد تائید سازمان WES استناد می نمایند. به این شکل که یکی از مدارک لازم و حتمی جهت تقاضای ویزای تحصیلی کانادا و اقامت شغلی این کشور، دریافت مدرک ارزیابی WES می باشد. با نگرش به تاثیرات ویژه ی کسب مدرک ارزیابی و تائیدیه سازمان WES بر روی فرآیند دریافت هر نوع پذیرش شامل اقامت تحصیلی، شغلی یا کاری، دریافت مدارک و گواهینامه سازمان WES به همه متقاضیان مهاجرت به کانادا به شدت توصیه می گردد.

مراحل دریافت تاییدیه WES کانادا
مراحل ثبت نام WES کانادا

راهنمای ثبت نام در WES کانادا

اخیرا سازمان وس با ارزیابی مراکز و مجموعه های آموزشی معتبر در طول فرآیندی اصولی اقدام به تائید مدارک و گواهینامه های صادر شده از این سازمان ها و مراکز آموزشی معتبر نموده است.

در حقیقت جهت دریافت تاییدیه سازمان WES کانادا بایستی مراحل ذیل را طی نماییم. ولی پیش از هر چیز لازم است که در سایت WES یک اکانت شخصی برای خودمان بسازیم. و بعد کشور آمریکا یا کانادا را انتخاب نماییم. سپس معلوماتی در رابطه با شیوه و مراحل ارزیابی و معادلسازی مدارک مورد نظر را مشاهده می نماییم. تمامی این مدارک مورد نیاز را باید از قبل فراهم کرده باشید و بعد با دقت آن ها را بررسی کنید. موسسه دانش گذار که یکی از بهترین کارگزاران در حوزه وس می باشد، شما را در تمامی این مراحل یاری خواهد نمود.

مرحله 1: دریافت نمودن فرم ثبت نام

هر زمانی که اکانت شخصی شما ساخته شد و اطلاعات شما تکمیل شد، باید مدارک خود را برای سازمان وس ارسال نمایید. این مدارک توسط این سازمان بررسی می شود تا مشاهده شود که آیا این مدارک به طور کامل ارسال شده است. و یا اینکه هزینه خدمات را پرداخت کرده اید یا خیر.

مراحل بعدی جهت دریافت تاییدیه wes کانادا:

 1. اطلاعات شخصی و نمرات را پر کنید.
 2. تمام مدارک مورد نیاز را بارگذاری و ارسال کنید.
 3. پرداخت آنلاین از طریق ویزا و مسترکارت
 4. یک شماره مرجع هفت رقمی (شماره مرجع) دریافت کنید.

مرحله 2: تایید مدارک در سازمان WES کانادا

ارسال درست و کامل اسناد و مدارک در روند ارزشیابی WES اهمیت بسیار زیادی دارد. در صورتی که سازمان وس کانادا آگاهی یابد که شما مدارکتان را ناقص بارگزاری کرده اید، ارزیابی سازمان نیز به تاخیر می افتد. در صورتی که هر کدام از مدارک و اسناد شما ناقص باشد، سازمان WES کانادا سریعا از شما درخواست مدارک می کند. و اسناد و مدارک مورد نیاز را از شما تقاضا می نماید. اسناد شما تا هر زمان که بهطور کامل ارسال نشود، به صورت تعلیق در می آیند تا مدارک و اسناد مورد نیاز به این سازمان ارسال شود.

در صورتی که موفق به دریافت تاییدیه WES کانادا شدید، کپی تمام مدارک شما را برای موسسه هایی که برای آن تقاضا داده اید، ارسال می کنند. و سازمان شما را از این مسئله آگاه می نمایند. همه مدارک و اسناد شما در آن محل باقی می ماند تا زمانی که موسسه WES کانادا از سازمان مورد نظر پاسخی کتبی دریافت نمایند.

هزینه ارزیابی مدارک تحصیلی WES در این سازمان به سبب پکیج های متفاوتی که ارائه می نماید مختلف است. و تا زمانی که پروفایل تان را تکمیل نکنید از قیمت ها و پرداخت هزینه WES اطلاع پیدا نمی کنید. ولی در هر صورت می توان با مراجعه به قسمت هزینه ارزیابی مدرک WES در سایت رسمی این سازمان یک سری اطلاعات به دست آورد.

مرحله 3: تسویه حساب مالی با دانشگاه و آزادسازی مدرک تحصیلی

افرادی که از دانشگاه های دولتی فارغ التحصیل شده اند و از آموزش به اصطلاح رایگان استفاده کرده اند، می توانند از طرق مختلف از جمله پرداخت نقدی، ارائه گواهی عدم توانایی در کار، ارائه سوابق بیمه ای برای رفع تعهد انصراف دهند. پس از تکمیل مشخصات و ارسال مدارک برای دریافت تاییدیه WES کانادا، پرونده متقاضی برای اطمینان از تکمیل و پرداخت هزینه بررسی می شود.

مرحله 4: تهیه ریزنمرات و پایان نامه تحصیلی

هنگام دریافت دانشنامه و ریز نمرات، بهتر است از کارکنان دانشگاه در این مورد سوال کنید تا مطمئن شوید که آیا مدارک نهایی و قابل ترجمه است یا خیر. چون بعضی از دانشگاه ها فقط کارنامه دارند که معمولا قابل ترجمه نیستند.

در برخی از دانشگاه ها از جمله دانشگاه تهران، ریز نمرات یا دایره المعارف های رسمی به زبان انگلیسی منتشر می شود. در این صورت کار متقاضی راحت می شود و دیگر نیازی به تایید وزارت علوم یا ترجمه مدارک نخواهد داشت.

اگر مستندات ناقص باشد، تأخیر در ارزیابی قابل توجه است. اگر فایل ناقص باشد، سازمان WES کانادا فایل و اطلاعات لازم را از شما می خواهد. پرونده تا تکمیل مدارک متوقف خواهد شد.

علاوه بر این، در این مرحله به تأیید ریز نمرات و دانشنامه توسط وزارت امور داخله یا سازمان های مرکزی ذیربط نیاز دارید. بسته به اینکه در کدام دانشگاه تحصیل کرده اید، وزارت علوم، مدارک شما باید توسط وزارت آموزش و پرورش یا هیات مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تایید شود.

مرحله 5: ترجمه مدارک برای دریافت تاییدیه wes کانادا

در این مرحله به یک مرکز ترجمه رسمی بروید و دایره المعارف و رونوشت ها را ترجمه کنید. باید ترجمه رسمی مدارک شامل سوابق تحصیلی و ریز نمرات انجام شود.

مرحله 6: ارسال مدارک تحصیلی و دانشگاه

در این مرحله متقاضی می بایست با دانشگاه (یا سازمان مرکزی دانشگاه) برای دریافت کپی از ریز نمرات مهر و موم شده، یک نسخه از دانشنامه، یک نسخه از ترجمه دانشنامه و یک ترجمه از ریز نمرات، تماس بگیرد.

سازمان WES کانادا
دریافت تاییدیه WES کانادا

مدارک لازم جهت ثبت نام و دریافت تاییدیه WES کانادا

جهت به دست آوردن اطمینان کامل در مورد اعتبار و درستی مدارک و اسناد ارزیابی شده، این سازمان برای مدارک مختلف تحصیلی در هر کشوری قوانین و شروط ویژه ای ارائه نموده است. موسسه WES کانادا اسناد را از لحاظ معتبر بودن و تطبیق با قوانین حاکم در آمریکای شمالی بررسی می کند. در هنگام ثبت نام در WES کانادا می توانید با بررسی کشوری که قبلا در آن تحصیل نموده اید از قوانین موجود آن کشور آگاهی یابید.

برای این که کاملا اطمینان پیدا کنید که مدارک تان با بیشترین سرعت در حال ارزیابی هستند، بایستی همه موارد زیر را پیش از آماده کردن مدارک لازم، رعایت کنید:

 • پس از دریافت تاییدیه WES کانادا به یاد داشته باشید که به مدت سه روز کاری زمان جهت بررسی و چک کردن این مدارک و بروزرسانی موارد لازم است.
 • مدارک تحصیلی شما باید پیش از فرایند ارزیابی مدارک WES ارسال و تایید شود.
 • این سازمان از موسسه و دانشکده ای که در آن تحصیل کرده اید، استعلام می گیرد. به این شکل که یک کپی از مدارک شما برای آن دانشگاه ارسال می نماید و منتظر تاییدیه از سمت دانشگاه می ماند.

هر زمان احساس کردید در هر زمینه ای نیاز به راهمنایی دارید مشاوران تحصیلی تلفنی و مشاوران تحصیلی آنلاین با چت رایگان در دانش گذار آماده هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند

مزایای استفاده از خدمات ارزیابی مدارک WES چیست؟

خدمات ارزیابی مدارک تحصیلی WES جهت مهاجرت و گرفتن اقامت شهروندی کانادا طراحی گردیده است. تا به یاری آن بتوان در کشور کانادا مشغول به تحصیل و کار گردید. می توان گفت که غالبا با دریافت تاییدیه سازمان زاز مزیت های زیر می توان بهره مند شد:

 • قوانین و پیش نیاز های موسسه مهاجرت کانادا IRCC را دریافت می نمایید.
 • مدارک تحصیلی تان در این کشور به رسمیت شناخته می شود و با یاری آن می توان به اهدافی دیگر دست پیدا کرد.
 • مدارک و اسناد ارزشیابی خود را جهت استفاده در سال های آینده نگهداری کنید.
 • تاییدیه سازمان WES به مدت پنج سال از تاریخ صدور، اعتبار دارد. و می توان در آینده نیز از آن استفاده کرد و یا آن را تمدید کرد.

نکته: به یاد داشته باشید که WES تمامی توانایی ها و استعدادهای کاری و اداری شما را بررسی نمی نماید.

سوالات متداول

WES مخفف (World Education Services ) است. WES در واقع یک ارزیابی آموزشی است که مدارک تحصیلی کشور شما را با سیستم نمره دهی معادل یک کشور دیگر مقایسه می نماید.

یک ارزیابی گزارش WES حدود 200 دلار هزینه دارد و معمولا بین 7 روز تا 4 هفته پردازش می شود.

بله، WES برای روابط عمومی کانادایی از طریق اکسپرس اینتری اجباری است. با این حال، نامزدهایی که برنامه کارگر ماهر فدرال و برنامه کلاس تجربه کانادایی (CEC) را انتخاب می کنند، از این شرط معاف هستند.

بله، دفاتر WES در طول همه گیری همه گیر فعال باقی ماندند. و همچنان به ارزیابی برنامه های کاربردی برای کانادا و ایالات متحده ادامه می دهند. با این حال، به دلیل محدودیت در حرکت، مکان های فیزیکی دفاتر به دلایل ایمنی بسته باقی ماندند.

WES در مقایسه با سایر نهادهای ارزیابی، سریع ترین زمان را برای همه گزارش های ECA دارد. با این حال، اگر داوطلبان آخرین به روز رسانی ها را رعایت کنند، تمام مدارک مورد نیاز را ارسال کنند و پرداخت کامل را انجام دهند، زمان پردازش گزارش به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.

دریافت تاییدیه wes کانادا

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟