تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

اعلام شماره تماس جهت پیگیری دلیل عدم دریافت کتاب درسی

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، محمد علوی‌تبار با تاکید بر اینکه بیش از 98 درصد دانش‌آموزانی که در سامانه سیدا احراز هویت شده و تا 31 شهریور ماه نسبت به سفارش درسی خود اقدام کرده‌، کتاب خود را دریافت کرده‌اند، اظهار داشت: دانش‌آموزان برای ثبت سفارش کتاب درسی، باید در سامانه سیدا مورد تایید مدیر مدرسه قرار گرفته باشند تا کتاب به مدرسه ارسال شود، تا زمانی که هویت دانش‌آموزان احراز نشده باشد امکان ثبت سفارش و ارسال کتاب فراهم نمی‌شود.

وی در خصوص اینکه چرا برخی از دانش‌آموزان هنوز موفق به دریافت کتاب‌های درسی نشده‌اند، و این مشکل چه زمانی حل خواهد شد؟ بیان داشت: امکان ثبت سفارش کتاب درسی برای دانش‌آموزانی وجود دارد که ثبت‌نام‌شان در مدارس تکمیل شده باشد اگر ثبت‌نام تکمیل نشده و اطلاعات دانش‌آموز در پایگاه اطلاعاتی وزارت آموزش و پرورش وجود نداشته باشد امکان ثبت سفارش کتاب درسی فراهم نیست.

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی گفت: تنوع این دانش‌آموزان با توجه به گستردگی مدارس و تنوع رشته‌های دوره دوم متوسطه زیاد است که هر گروه باید هرچه سریع‌تر با پیگیری از طریق مدرسه محل تحصیل نسبت به پیگیری و دریافت کتاب درسی اقدام کنند.

ثبت‌نام کتاب‌های دانش‌آموزان اتباع

وی در خصوص ثبت سفارش و دریافت کتاب توسط دانش‌آموزان اتباع خارجی یادآور شد: این دانش آموزان که کد 11 رقمی از وزارت کشور دریافت و در مدارس ثبت‌نام کرده‌اند، کتاب درسی دریافت و هیچ مشکلی ندارند اما افرادی که کد 11 رقمی دریافت نکرده‌اند به این معنا است که هنوز ثبت نام نکرده‌اند و امکان ثبت سفارش کتاب درسی وجود ندارد.

وی ادامه داد: از آنجایی که سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی متصل به سامانه ثبت‌نام دانش آموزی (سیدا) است، بنابراین نداشتن کد ملی به هیچ عنوان مانعی برای ثبت‌نام این دانش‌آموزان در سامانه کتاب نیست و آنها پس از ثبت‌نام در سامانه سیدا و دریافت کد دانش‌آموزی به راحتی می‌توانند برای سفارش کتاب درسی اقدام کنند.

علوی‌تبار در مورد دانش‌آموزان پایه‌های اول و دهم گفت: دانش‌آموزان ورودی به هر دوره تحصیلی، به خصوص پایه اول و دهم با توجه به تاخیر در پیگیری ثبت‌نام یا انتخاب رشته و ثبت‌نام، به طور طبیعی پس از احراز هویت و تایید مدیر مدرسه در سامانه سیدا، امکان ثبت سفارش کتاب درسی را خواهند داشت که به علت تاخیر در ثبت‌نام، سفارش و دریافت کتاب درسی آنان با تاخیر انجام می‌شود.

مدیران مدارس، اطلاعات را در سیدا ثبت کنند

معاون پشتیبانی و توسعه منابع سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی افزود: خواهش ما از خانواده‌ها این است که هرچه سریع‌تر با پیگیری از طریق مدیر مدرسه نسبت به ثبت‌نام قطعی فرزند خود در سامانه سیدا اطمینان حاصل کنند و فوراً نسبت به سفارش کتاب درسی در سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی و پیگیری دریافت آن از طریق مدرسه اقدام کنند.

وی از مدیران مدارس خواست تا نسبت به پیگیری ثبت‌نام دانش‌آموزان در سیدا و پیگیری سفارش کتاب درسی آنان از طریق خانواده‌ها و دریافت کتاب‌های درسی از منطقه اقدام کنند.

علوی‌تبار در پایان ضمن اطمینان‌دهی به خانواده‌ها، دانش‌آموزان و مدیران محترم مدارس از آنان خواست در صورتی که برای دریافت کتاب درسی با مشکلی مواجه هستند از طریق شماره‌های پشتیبانی اعلامی در سامانه فروش و توزیع موادآموزشی(021-88301481 021-88823140 021-88302026 021-88490220) موارد را پیگیری کنند.

انتهای پیام/

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟