تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

در نظر گرفتن ١٠٠ پایگاه برای واکسیناسیون دانش آموزان تهران

تهران(به نقل از پانا) – مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران ضمن اعلام بازگشایی حضوری مدارس از نیمه آبان ماه؛ بر واکسیناسیون دانش آموزان و خانواده‌های آن ها جهت تسهیل در بازگشایی تدریجی و ایمن مدارس تاکید کرد.

فولادوند در مورد چگونگی بازگشایی مدارس گفت: تهران به خاطر کلانشهر بودن، تراکم دانش آموزی و نوع ترددهاو معابر شلوغ؛ کمی با شهرها و مراکز استان های دیگر متفاوت است و حدود ٢٠ درصد از دانش آموزان با سرویس تردد دارند.

وی افزود: با اتفاق نظری که در شورای آموزش و پرورش حاصل شد بنا شد در مهر ماه زیرساخت ها را را آماده سازی کنیم و در آبان ماه مدارسی که زیرساخت لازم برای بازگشایی حضوری و نیمه حضوری را داشته باشند با رعایت پروتکل ها و کسب مجوز از کارگروه سلامت مناطق فعالیت های خود را آغاز کنند.

فولادوند خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود حدودا ۵٠ درصد از مدارس امکان بازگشایی را به صورت حضوری داشته باشند اما مدارسی هم که امکان بازگشایی حضوری را ندارند موظف هستند برای آغاز به کار مجوزهای لازم را جهت بازگشایی مدارس دریافت‌کنند. چراکه الگوی مدرسه باید مشخص باشد و ما در تهران مدرسه ای نداریم که بدون اخذ مجوز آغاز به کار کند.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران اظهار کرد: روز گذشته، آخرین هماهنگی ها با مناطق و کمیته های سلامت مناطق و از یکشنبه هفته آینده گزارش کامل میزان صدور مجوز ها اعلام خواهد شد.

فولادوند همچنین در خصوص واکسیناسیون فرهنگیان و دانش آموزان گفت: در شهر تهران حدود ٨۵ درصد فرهنگیان هر دو دوز واکسن را دریافت کرده اند و ١۵ درصد باقیمانده هم به دلایلی نظیر بیماری های خاص و یا مبتلا بودن به ویروس و… واکسینه نشده اند که برای رفع این مشکل هم یک اطلس سلامت برای مدارس طراحی کرده ایم که در آن درصد واکسیناسیون انجام شده و دلایل عدم واکسینه شدن فرهنگیان ثبت و پیگیری می شود.

فولادوند افزود: در ارتباط با واکسیناسیون دانش آموزان نیز ١٠٠ پایگاه را در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی قرار می دهیم و فضای پایگاه ها و نیروهای ثبت اطلاعات واکسیناسیون از سوی آموزش و پرورش و واکسیناتور و واکسن از سوی وزارت بهداشت تامین می شود.

وی یادآور شد: جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران نیز عصر امروز ١٢ مهر با دستور کار واکسیناسیون دانش آموزان برگزار می شود.

مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران در پایان افزود: از تمام خانواده ها دعوت می کنیم که علاوه بر دانش آموزان ١٢ تا ١٨ سال، خانواده های دانش آموزان هم برای دریافت واکسن در همان پایگاه های واکسیناسیون دانش آموزی اقدام به دریافت واکسن کنند تا مدارس با ایمنی کامل بازگشایی شوند.

گفتنی است؛ واکسیناسیون دانش آموزان تک دوز می باشد و در یک مرحله انجام خواهد شد.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟