تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

کلاس‌های درس دانش‌آموزان از نیمه آبان حضوری می‌شود/ کمبود کتاب

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علیرضا کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره بازگشایی حضوری مدارس از آبان ماه، اظهار کرد: در الگوی بازگشایی مدارس، فرآیند بازگشایی حضوری از اول آبان ماه آغاز می‌شود اما ممکن است برخی مدارس زودتر و برخی دیرتر این کار را انجام دهند.

وی افزود: آغاز فعالیت حضوری بستگی به شرایط مدارس دارد و اینکه بتوانند آمادگی خود را اعلام و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: از نیمه دوم آبان ماه کلاس‌های درس را با الگویی که مدارس دنبال می‌کنند و با رعایت فاصله اجتماعی و پروتکل‌های بهداشتی به صورت حضوری خواهیم داشت و الگوی طراحی شده برای تمام مقاطع تحصیلی است.

کاظمی ادامه داد: سامانه‌ای طراحی کردیم و امیدواریم تا 15 آبان اطلس بازگشایی مدارس را در اختیار قرار دهیم تا اگر از ما پرسیدند چه تعداد مدرسه حضوری هستند، بتوانیم با عدد و نام مدرسه آن را اعلام کنیم همچنین نظارت خود را از طریق سامانه برکل مدارس کشور اعمال می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون مدارس وضعیت بهداشتی خود را در سامانه ثبت می‌کنند همچنین الگوی بازگشایی را پیش بینی و در این سامانه ثبت خواهند کرد درباره کمبود کتاب‌های درسی، متذکر شد: به دلیل تغییرات ثبت‌نام یا ثبت‌نام دیرهنگام برخی دانش‌آموزان، تاخیر در توزیع کتاب‌های درسی اتفاق می‌افتد اما کمبود کتاب درسی نداریم.

سرپرست وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: ممکن است دانش‌‌آموزی به دلیل جابجایی به مدارس دیگر یا ثبت‌نام دیرهنگام دانش آموزان اتباع، کتاب‌های درسی دیرتر به دستشان برسد اما نگران نباشند کتاب درسی به اندازه کافی موجود است.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟