تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

وضعیت کارنامه سبز کنکور سراسری امسال چه شد؟

قبولی آزمون وکالت

در سازمان سنجش کشور، نگاه منتظر و نگران پدر و مادران را می‌بینیم که در تلاشند بهترین آینده را برای فرزندانشان رقم بزنند. مراجعان پس از دریافت نوبت به باجه مربوطه مراجعه می کردند. پاسخ تمام باجه‌ها به تمام داوطلبان یکسان است:” امسال کارنامه سبز پس از یک ترم به دانشگاهی که درس خوانده اید، ارسال می‌شود.”

پذیرفته شدگان کنکور هم طبق روال سال‌های قبل ، انتظار دارند به آن‌ها کارنامه سبز ارائه شود.

برخی کارشناسان چنین استدلالی را مطرح می‌کنند که هر سال بعد از ارائه کارنامه سبز، با انتقالی‌های اولیه بین دانشگاهی، تمرکز جمعیت در برخی دانشگاه‌ها بالا می‌رفت و حضور دانشجویان در برخی دانشگاه‌ها حداقلی می‌شد. این تصمیم برای ساماندهی جمعیت دانشجویان به طور مناسب و جلوگیری از تراکم بالا در برخی مراکز آموزشی است.

در پاسخ به این سؤال که دانشجویی واقعا قصد ندارد در رشته و دانشگاهی که قبول شده است، تحصیل کند یا شرایطش را ندارد؛ گفتند: فقط یک راه حل دارد. یک ترم در دانشگاه مبداء درس بخواند، کارنامه سبز به طور محرمانه برای دانشگاهش ارسال می‌شود، اگر دانشگاه مبداء و مقصد موافقت کردند، می‌تواند انتقالی بگیرد.

در این میان تعداد داوطلبانی که از سوء انتخاب رشته افرادی نامدار به دردسر افتاده اند، کم نیست.

اصلا یکی از دلایلی که اصرار داشتند کارنامه سبزشان را ببینند همین بود. هزینه‌هایی گزاف پرداخته بودند و حالا به آینده و فرصتی که از یک سال از عمرشان سوخته بود، نگاه می‌کردند.هم چنین سایت مشاوره تحصیلی دانش گذار در مقاطع تحصیلی دیپلم، کاردانی و کارشناسی آماده پاسخ به تمامی سوالهای شما می باشد.

کارشناسان سنجش، باز هم به این امر تأکید کردند که داوطلبان کنکور نباید سرنوشت تحصیلی خود را به دست این افراد سودجو بسپارند.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟