تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

فعالیت هزاران نفر نیروی متخصص در شرکت‌های دانش بنیان

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، نشست روسای پارک‌های علم و فناوری هم اکنون با حضور محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و جمعی دیگر از مسئولان و کارشناسان حوزه آموزش عالی در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در حال برگزاری است.

عشوری، رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در این برنامه گفت: پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علم و صنعتی ایران از اردیبهشت سال جاری مجوز تاسیس دریافت کرد.

او افزود: در حال حاضر بیش از ۴۰ شرکت دانش فناور در پارک علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علم و صنعتی ایران فعالیت می‌کنند که از این تعداد ۹۱ شرکت دانش بنیان است و ۶۵ درصد شرکت‌های فعال در مجموعه پارک علم و فناوری سازمان شرکت‌های دانش بنیان هستند و به عنوان رکورد شناخته می‌شود.

عشوری تصریح کرد: بیش از ۶۰۰ فناوری مختلف توسط شرکت‌های دانش بنیان سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تجاری سازی شده است و حتی برخی از محصولات صادر می‌شوند. گردش‌های مالی شرکت‌های ما در سال گذشته بالغ بر ۱۶۰۰ میلیارد تومان بوده و پیش بینی ما برای سال جاری بالغ بر ۲ هزار میلیارد تومان است.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: بیش از ۱۴۵۰ نفر به عنوان نیروی متخصص در شرکت‌های دانش بنیان سازمان مشغول به فعالیت هستند که بیش از ۲۰۰ نفر آن‌ها دارای مدرک بهشتی و حدود ۵۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد و ۶۰۰ نفر دارای مدرک کارشناسی هستند.

عشوری اضافه کرد: میانگین سنی فعالان پارک‌های علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ۳۳ سال است و این افراد جزو رتبه‌های علمی کشور به شمار می‌آیند. در حوزه فضا، نانو، انرژی، مهندسی پزشکی و… فعالیت می‌کنیم.

او افزود: بحث انعقاد تفاهم نامه بین سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران و معاونت نوآوری و فناوری زمینه جدیدی از توسعه فعالیت‌ها برای ترویج و کارآفرینی در حوزه نوآوری کشور را ایجاد می‌کند.

رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران تاکید کرد: امیدواریم با تجربه ۴۰ ساله سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران بتوانیم به تسهیل فرآیند تجاری سازی و کارآفرینی در کشور کمک کنیم.

انتهای پیام/

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟