تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

فرصت دوباره برای داوطلبانی که از ثبت نام در کنکور بازماندند

متقاضیان کنکور ۱۴۰۱ از امروز فرصتی مجدد برای ثبت‌نام در آزمون کارشناسی خواهند داشت.

متقاضیان‌ ثبت‌نام‌ و شرکت‌ در آزمون‌ سراسری سال ۱۴۰۱ در دوره‌های روزانه، نوبت دوم «شبانه»، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی، دانشگاه‌ پیام‌ نور و مؤسسات‌ آموزش‌ عالی غیرانتفاعی و همچنین رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی که در مهلت تعیین شده (از تاریخ ۱۴۰۰/۱۱/۱۰ لغایت ۱۴۰۰/۱۱/۲۰) موفق به دریافت کدسوابق تحصیلی نشده یا به هر دلیل دیگر نتوانستند نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند، فرصت دیگری دارند.

متقاضیان از امروز یکشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۰۱ تا روز چهارشنبه ۱۴۰۰/۱۲/۰۴ می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای ثبت‌نام اقدام کنند.

افرادی که قبلا موفق به ثبت‌نام شده‌اند می‌توانند در صورت نیاز در این مدت برای ویرایش اطلاعات اقدام کنند.

هزینه ثبت‌نام در آزمون کارشناسی سال ۱۴۰۱، ۷۵ هزار تومان است و لازم است به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال است، با مراجعه به سایت سازمان سنجش واریز و اطلاعات کارت اعتباری (شماره سریال ۱۲ رقمی) دریافت شود.

سؤالات و پاسخنامه‌های آزمون سراسری سال ۱۴۰۱ تغییراتی را نسبت به کنکور سال ۱۴۰۰ و سال‌های قبل‌تر دارد، به این صورت که آزمون دروس عمومی همانند سال‌های گذشته یک دفترچه جداگانه‌ خواهد داشت اما پاسخنامه مجزّا هم خواهد داشت که شامل ۱۰۰ سؤال و ۷۵ دقیقه است.

همه داوطلبان پنج گروه آزمایشی بعد از پایان آزمون عمومی وارد مرحله برگزاری آزمون اختصاصی خواهند شد. در گروه علوم ریاضی دو دفترچه به داوطلبان داده می‌شود که دفترچه نخست فقط درس ریاضی و دفترچه اختصاصی دوم شامل دروس فیزیک و شیمی خواهد بود که ۱۶۰ دقیقه و ۱۲۰ سؤال اختصاصی خواهد داشت.

در گروه علوم تجربی دروس تخصصی، ریاضی و زیست یک دفترچه با پاسخنامه جدا و فیزیک، شیمی و زمین‌شناسی یک دفترچه با پاسخنامه مجزا خواهد داشت.

داوطلبان گروه علوم انسانی در دفترچه اختصاصی نخست دروس ریاضی، اقتصاد، زبان و ادبیات فارسی و علوم اجتماعی و در دفترچه اختصاصی دوم دروس زبان عربی، تاریخ و جغرافیا، فلسفه و منطق و روانشناسی را خواهند داشت.

هر کدام از این دفترچه‌ها به ترتیب ۸۵ سؤال و دفترچه بعدی ۹۰ سؤال دارد اما زمان هر دو ۸۰ دقیقه است.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟