تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکزی برای ارائه آموزش‌

حسین بلندی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: یکی از دلایل حضور در این مرکز، همزمان با شروع سال تحصیلی و در آستانه سی و یکمین سال فعالیت دانشگاه جامع علمی کاربردی، رصد میزان تحقق اهداف مورد نظر از شکل گیری دانشگاه است؛ چرا که مهمترین هدف از تأسیس این دانشگاه، کوتاه‌کردن فاصله بین آموزش و اشتغال بود. با این شیوه، ضمن ارائه آموزش‌های ناب، نافع، پرهیز از زیاده‌آموزی، ارائه توامان مسائل تئوری و عملی در محیط واقعی کار، دانش پژوهان نظام آموزش عالی علمی‌کاربردی به عنوان تکنیسین ماهر و متخصص منطبق با نیاز بازار به سرعت وارد میدان کار شوند و پاسخگویی به گوشه‌ای از نیاز‌های کشور را در جهاد بیکاری محقق کنند.

وی تصریح کرد: در سال‌های گذشته، ارائه آموزش‌های تخصصی به آتش‌نشان‌ها در خارج از کشور انجام می‌شد. بسیار خوشحال هستم که یکی از ثمرات دانشگاه جامع علمی کاربردی به مرکزی برای ارائه آموزش‌ها در سطح بین‌المللی تبدیل شده که علاوه بر انتقال دانش و توانمندی روز در زمینه‌های تخصصی حوزه آتش‌نشانی و ایمنی و تربیت آتش‌نشان‌های داخلی، امکان جذب و آموزش نیرو‌های خارج از کشور را نیز دارد.

دکتر بلندی با بیان اینکه در دانشگاه جامع علمی کاربردی بیش از هزار برنامه درسی تدوین شده و تا تدوین برنامه برای تمامی مشاغل موجود در دنیا راه طولانی در پیش داریم، اظهار کرد: در این دانشگاه با کمک اهل فن و دانش تخصصی، برنامه‌های درسی برای مشاغل به گونه‌ای طراحی می‌شود تا هر کدام از دانش‌پژوهان یک شاغل باشند. در یکی دو ماه گذشته چند رشته جدید در حوزه آتش نشانی و خدمات ایمنی طراحی و تدوین شده است.

رئیس دانشگاه علمی‌کاربردی تصریح کرد: دوره‌های آموزش عالی علمی کاربردی با ایجاد ارتباط نظام‌مند میان دانشگاه و عرصه‌های مختلف به واسطه مجریان مرتبط با حوزه‌های شغلی و با اولویت آموزش در محیط کار و تاکید بر بهره مندی از توان فنی و تخصصی مدرسان و خبرگان دارای سابقه فعالیت منطبق با شغل اجرا می‌شوند تا افراد مجربی را تربیت‌کنند که پس از فارغ‌التحصیلی، مستقیم به سوی بازار کار رفته و نیاز‌های بازار را برطرف کنند.

او افزود: تجربه نشان داده است تسلط و مهارت در انجام مشاغل تکنیسینی از جمله خدمات مربوط به آتش‌نشانی، ایمنی، امدادرسانی، نجات یا خدمات شهری به دلیل ظهور و بروز سریع فناوری و پدیده‌های مربوط به بخش‌های مختلف صنعت، کشاورزی، خدمات و … که خطرات احتمالی را به همراه دارد، نیازمند بهره‌مندی از فنون علمی و پیشرفته روز است و به‌کارگیری صرف شیوه‌های سنتی مبتنی بر تجربیات گذشته نمی‌تواند پاسخگویی نیاز‌های حال و آتی این حوزه باشد؛ لذا دانشگاه جامع علمی کاربردی به صورت مداوم برنامه‌های درسی را بازنگری کرده و با ارائه دوره‌های کوتاه مدت و پودمان‌های تخصصی پیوند آموزش و بازار را حفظ و مستحکم می‌کند.

بلندی افزود: در سالی که بنا به فرمایش مقام معظم رهبری، توجه ویژه‌ای به دانش بنیان‌ها شده بسیار خرسندیم که دانشگاه جامع علمی‌کاربردی نیز در این حوزه حضور دارد، چرا که رونق صنعت بازار کار در گرو توجه جدی به مهارت است. امروز وزیر علوم نیز بر این مهم تأکید دارد و به مهارت محوری دانشگاه‌ها اهمیت می‌دهد.

هم چنین موسسه مشاوره تلفنی و آنلاین دانش گذار در جهت کمک به تمامی شما هم میهنان در زمینه گرفتن مدرک تحصیلی سریع و آسان و کاملا معتبر و قابل استعلام ایجاد شده است

او اظهار کرد: اثرات دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی‌کاربردی بی بدیل است اگرچه کمتر از این افراد در محافل صحبت می‌شود.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه جامع‌علمی کاربردی، دکتر حسین بلندی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی با همراهی قدرت الله محمدی، مدیرعامل سازمان‌آتش نشانی تهران و اعضای هیات رییسه دانشگاه و روسای واحد‌های استانی تهران غرب و تهران شرق از مرکز آموزش علمی کاربردی آتش نشانی، ایمنی و خدمات شهری تهران بازدید کردند.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟