تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

دریافت تاییدیه wes آمریکا | ارزشیابی مدرک تحصیلی وس

اگر خواهان ادامه تحصیل یا مهاجرت به آمریکا و دریافت تاییدیه wes آمریکا هستید ، شما علاوه بر ارسال مدارک مورد نیاز ، باید تاییدیه ارزیابی مدارک تحصیلی خود را نیز ارسال کنید که این کار بر عهده موسسه معتبر wes میباشد که اعتبار بسیار بالایی نزد دانشگاه های آمریکا و سازمان های مهاجرتی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوره تحصیلی دانش گذار همراه باشید.
فهرست محتوا
تاییدیه wes آمریکا

تاییدیه wes چیست ؟

سازمان ارزیابی مدارک تحصیلی Wes مخفف عبارت World Education Services میباشد که به معنی خدمات آموزشی جهانی است. wes ، در واقع به رسمیت شناختن گواهینامه های آموزشی را بر عهده دارد. وس، یک سازمان بین المللی غیر انتفاعی است که در سال 1974 تاسیس شد و صلاحیت آموزشی دانشجویان بین المللی را ارزیابی میکند. از خدمات اصلی wes میتوان به ، ارزش گذاری مدارک تحصیلی و سهولت در پذیرش دانشگاهها و شرکت ها اشاره کرد.

چه زمانی به دریافت تاییدیه ارزیابی تحصیلی wes آمریکا نیاز داریم ؟

اگر تحصیلات خود را در خارج از ایالت متحده امریکا به پایان رسانیده اید ولی مایل به ادامه تحصیل یا کار در این کشور هستید، wes مطابق با استاندارد های آمریکا و با توجه به نمره ارزیابی، به شما این امکان را می دهد که تحصیلات خود را در ایالات متحده امریکا ادامه دهید و اگر به دنبال کار میگردید، ارزیابی wes آمریکا، به شما در شناسایی شغلی که برای آن پیشینه تحصیلی لازم، را دارید، کمک شایانی میکند.

دریافت تاییدیه WES آمریکا
ثبت نام تاییدیه WES آمریکا

چگونه برای ارزیابی و دریافت تاییدیه wes آمریکا اقدام کنیم ؟

جواب این سوال پرتکرار را در چهار مرحله پاسخ میدهیم :

مرحله اول : درخواست خود را در وب سایت رسمی wes پر کنید و بعد از پرداخت هزینه یک شناسه دریافت میکنید.

نکته : برای مشخص شدن هزینه ها – پذیرش انتقال (Evaluations and Fees – Transfer Admissions) وارد این سایت شوید. در هنگام ثبت نام در وب سایت حتما از مشاوران و کارشناسان متخصص کمک بگیرید.

مرحله دوم : تمام مدارک ( ترجمه ریز نمرات ، نسخه فارسی و ترجمه دانشنامه ، هزینه پرداختی ) مورد نیاز را طبق فرمت سایت wes اسکن و جمع آوری کنید، سپس توسط دانشگاه به ایمیل wes ارسال شود.

نکته : اگر به صورت پست میخواهید ارسال کنید باید تمامی مدارک در یک پاکت مهر و موم شده و توسط دانشگاه شما ارسال شود؛ در غیر این صورت سازمان wes آمریکا مدارک را قبول نمیکند.
مرحله سوم : به محض رسیدن اسناد به wes ، اسناد مورد بررسی و ارزیابی قرار میگیرد.
مرحله چهارم : پس از تکمیل ارزیابی ، wes آمریکا ، گزارش را به دانشگاهها یا موسساتی که انتخاب کرده اید ارسال میکند.

توجه: در صورتی که دانشجو درخواست خدمات سریع یا تحویل سریع داشته باشد، هزینه های اضافی اعمال می شود.

در ایالات متحده امریکا ، لیست ارسال مدارک مورد نیاز ، با توجه به کشور ، نوع تحصیلات و سایر معیارها متفاوت است. برای مشخص شدن مدارک مورد نیاز به این آدرس (Required Documents) مراجعه کنید.

لیست مدارک مهم و مورد نیاز جهت دریافت تاییدیه wes آمریکا

ریز نمرات دانشگاهی :

ریز نمرات تحصیلی شما توسط موسسه های آموزشی فعلی و قبلی شما صادر می شود تا دوره ها یی را که گذرانیده اید تایید کند. اطمینان حاصل کنید که مدارک مورد نیاز برای دریافت تاییدیه wes آمریکا دارای مهر و تایید شده هستند. برخی از موسسات برای درخواست ریز نمرات دانشگاهی از شما هزینه دریافت میکنند و شما طی 7 تا 174 روز کاری ریز نمرات تحصیلی را دریافت خواهید کرد.

ریز نمرات تحصیلی شما حاوی اطلاعات زیر خواهد بود :

 1. <span”>اعتبار سنجی موسسه دانشگاهی
 2. نام دانش آموز
 3. نام مدرک تحصیلی
 4. لیست دوره های برگزار شده
 5. نمرات/ نمره ای که در تمام دروس به دست آمده است
 6. مجموع کل نمرات / نمره به دست آمده
تاییدیه wes آمریکا
مراحل ثبت نام wes آمریکا

رزومه :

رزومه سندی است که به‌ طور خلاصه سوابق شغلی، مهارت‌ ها و تحصیلات فرد را بیان می‌ کند. این واژه از کلمه فرانسوی Résumé گرفته شده است که به‌ صورت «خلاصه»‌ یا «شرح مختصر» ترجمه می‌ شود که برای دریافت تاییدیه wes آمریکا لازم است و شامل موارد زیر میباشد :

 1. اطلاعات تماس
 2. تاریخ تحصیلی
 3. تجربه حرفه ای
 4. صلاحیت ها و مهارتها
 5. جوایز و افتخارات
 6. انتشارات
 7. انجمن های حرفه ای
 8. کمک های مالی و کمک هزینه تحصیلی
 9. مجوز ها و گواهینامه ها
 10. کار داوطلبانه
 11. اطلاعات شخصی ( اختیاری )
 12. سرگرمی ها و علایق ( اختیاری )

از سرگیری یا مسیر زندگی :

CV مخفف کلمه لاتین ( Curriculum Vitae ) یا دوره‌ های زندگی حرفه‌ ای است و به‌ عنوان فایل دقیق و جامعی شناخته می‌ شود که دوره‌ های مربوط به موفقیت‌ های تحصیلی و شغلی فرد را توصیف می‌ کند و شامل موارد زیر میباشد:

 1. نام
 2. درباره
 3. هدف
 4. مهارت های حرفه ای
 5. مدارک تحصیلی
 6. تجربه کاری
 7. مهارت زبانی
 8. دستاورد ها

نکته : به‌ طور معمول، این فایل به‌ ترتیب زمانی قالب‌ بندی و بر اساس تجربیات تحصیلی فرد شروع می‌ شود؛ همچنین سی وی‌ ها، از نظر طول فایل، محدودیتی ندارند و بیشتر آنها ۳ تا ۱۰ صفحه هستند، هرچند بعضی از آنها حتی ممکن است طولانی‌ تر نیز باشند. به‌ طور کلی، هرچه تجربه تحصیلی و کاری بیشتری داشته باشید، بالطبع سی وی شما نیز طولانی‌ تر خواهد بود.

توصیه نامه :

افرادی که قصد تحصیل در خارج و دریافت تاییدیه wes آمریکا را دارند باید مراحل زیادی را طی کنند تا بتوانند از دانشگاهی در خارج، پذیرش اخذ کنند. متقاضیان تحصیل در مقطع دکتری و در بعضی موارد متقاضیان مقطع کارشناسی ارشد، در طی کردن این مراحل، باید مدارکی را حاضر کنند که یکی از آن ها توصیه نامه است.
تهیه توصیه نامه یا ریکامندیشن در وهله اول شاید آسان به نظر برسد، اما کاری است که نیاز به دقت زیادی دارد و برای اینکه درخواست تحصیل دانشجو از دانشگاه مقصد مورد پذیرش قرار گیرد به یک سفارش نامه خوب ( معمولا اساتید دانشگاه ) نیاز دارد.

نمونه از توصیه نامه :
نام من _____ (نام توصیه کننده) است و موظفم توصیه خود را به ______ (نام کامل دانش آموز) که شخصاً برای _____ (تعداد سال ها یا ماه ها) در _____ (محل) می شناسم، ارائه دهم.
در طول رابطه‌ ام با ____ (نام دانش‌ آموز) ، مشاهده کرده‌ ام که او زودتر از زمان خواسته شده حاضر می‌ شود، یک بازیکن تیمی است، سخت کار می‌ کند و کارهایش را به شیوه‌ ای متواضعانه و مؤدبانه انجام می‌ دهد. به عنوان یک کارمند سخت کوش، _____ (نام دانش آموز) بهترین کیفیت این است که در عین حفظ زیبایی محل کار، بیشترین بهره را از دیگران ببرید. از این رو، ، _______ (نام کامل دانشجو) را برای این برنامه در _____ (نام دانشگاه) توصیه می کنم.
برای هر گونه سوال می توانید با شماره زیر تماس بگیرید.                           تاریخ ، امضا ، شماره موبایل ، ایمیل

بیانه ای از هدف :

انگیزه نامه (Statement of Purpose یا Letter of Intent) از جمله مدارکی است که متقاضیان دریافت تاییدیه تحصیلی wes آمریکا و ادامه به تحصیل در مراکز آموزش خارج از کشور عموما به آن نیاز دارند. بسیاری از دانشگاه های معتبر دنیا به عنوان بخشی از فرایند پذیرش و سنجش دانشجویان متقاضی، از آنها می خواهند در کنار تمامی مدارک دانشگاهی و علمی خود، انگیزه نامه ای را نیز ارائه دهند. انگیزه نامه بدین منظور نگارش و استفاده می شود تا شناخت بیشتری از علائق و میزان اشتیاق فرد برای ادامه تحصیل و پذیرش در یک رشته خاص حاصل شده و مشخص شود که آیا علائق و اهداف یک فرد با ساختار و اهداف یک دانشگاه سازگار می باشد یا نه.

نمرات آزمون مهارت زبان انگلیسی

تقریباً هر دانشگاه خارج از کشور به نمرات آزمون مهارت انگلیسی نیاز دارد. اگر زبان مادری شما انگلیسی نیست، باید تسلط خود را به زبان انگلیسی ثابت کنید. برخی از امتحانات محبوبی که دانش آموزان برای آنها شرکت می کنند عبارتند از Duolingo , IELTS , TOEFL , PTE . این آزمون ها زبان دانش آموزان را در زمینه های کلیدی که برای تحصیل دانشگاهی و ارتباط در یک کشور خارجی مورد نیاز است، ارزیابی می کند. این آزمون ها شما را در زمینه های زیر ارزیابی می کنند:

 • خواندن
 • نوشتن
 • صحبت کردن
ارزیابی مدارک تحصیلی wes آمریکا
سازمان WES کانادا

ارزیابی wes شامل چه مواردی است ؟

انواع مختلفی از ارزیابی ها را برای داوطلبانی که مایل به تحصیل یا کار در آمریکا هستند را ارائه میدهد که در این زمینه متناسب با نیاز شما یکی از آنها را انتخاب میکنید.

1- سند به سند : شامل خلاصه ای از مدارک تحصیلی (نام و نام خانوادگی، نام دانشگاه، سالی که مدرک خود را دریافت کرده اید، رشته تحصیلی و…)

2- دوره به دوره : علاوه برا ارسال مدارک مورد نیاز در سند به سند فهرستی از تمام دوره های بعد از متوسطه و معادل نمره نیزشامل میشود.

مدت زمان بررسی ارزیابی و معادلسازی مدرک wes آمریکا چقدر است ؟

بستگی به نوع خدمات درخواستی دانشجو ، wes معمولا در عرض 7 روز کاری مراحل بررسی را تکمیل می کند. درصورت نیاز به تایید، ارزیابی یا تماس، بررسی ممکن است بیشتر طول بکشد. معمولا توصیه میشود برای تکمیل گزارش از کارشناسان و مشاوران مجرب کمک بگیرید که ارزیابی شما به موقع تکمیل و ارسال شود.

تا چه حد ارزیابی های wes پذیرفته و قابل قبول است ؟

دانشگاه ها ،هیئت های صدور مجوز، سازمان های دولتی و شرکت ها در سراسر امریکا ارزیابی wes را میشناسند و هر ساله برای حدود 50000 هزار نفر از سراسر جهان ارزیابی انجام میدهد.

مدارک (فایل ها) تا چه زمانی در سازمان wes آمریکا می مانند ؟

فایل های ناقص به حالت تعلیق در می آیند و تا زمانی که مدارک، اطلاعات یا تاییدیه های مورد نیاز به دست نیامده، در wes باقی میمانند.

جمع بندی :

این همه در مورد wes و نحوه درخواست آن و مدارک مورد نیاز برای ارزیابی wes آمریکا و موارد دیگر صحبت کردیم . به مشاوران تلفنی و مشاوران آنلاین چت ما اجازه دهید در روند درخواست دوره ها، دانشگاهها، بورسیه ها، امور مالی و هر چیز دیگر که میتواند سفر تحصیلی شما را در خارج از کشور محقق کند به شما کمک کنند.

اگر تحصیلات خود را در خارج از ایالات متحده به پایان رسانده اید، باید مدارک خود را ارزیابی کنید تا توسط مؤسسات آموزشی، کارفرمایان، مجوزها و هیئت های صدور گواهینامه در ایالات متحده درک و شناسایی شوند. ارزیابی WES معادل های علمی ایالات متحده را برای شما ارائه می دهد. مدارک تحصیلی و به شما این امکان را می دهد که تحصیلات بیشتری را دنبال کنید یا به دنبال کار در ایالات متحده باشید.

شما باید اعتبار خود را در اسرع وقت ارزیابی کنید تا بتوانید بهترین استفاده را از ارزیابی ببرید. اگر قصد ادامه تحصیل در کالج یا دانشگاه ایالات متحده را دارید و هنوز تصمیم نگرفته اید که در کجا درخواست دهید، ارزیابی WES می تواند با نشان دادن نحوه تحصیل شما در تصمیم گیری به شما کمک کند. اعتبارنامه ها در ایالات متحده مشاهده می شوند. شما می توانید از این اطلاعات برای درخواست مدارسی که برای پیشینه تحصیلی شما مناسب هستند استفاده کنید. به همین ترتیب، اگر به دنبال شغل هستید، ارزیابی به شما کمک می کند تا موقعیت هایی را که برای آنها پیشینه تحصیلی لازم را دارید شناسایی کنید.
هیچ سازمان دولتی ایالات متحده وجود ندارد که اعتبارنامه ها را ارزیابی کند. اعتبارنامه ها توسط دانشگاه ها و توسط سازمان های خصوصی مانند WES ارزیابی می شود. تعدادی از موسسات دانشگاهی دارای کارمندانی هستند که مدارک بین المللی را ارزیابی می کنند. بسیاری از کالج‌ها و دانشگاه‌های دیگر نیاز دارند که مدارک بین‌المللی توسط یک سرویس تخصصی مانند WES ارزیابی شود. WES همچنین اعتبار برای استخدام با دولت یا در بخش خصوصی را ارزیابی می کند.
ارزیابی‌های WES توسط دانشگاه‌ها و مجوزها به رسمیت شناخته شده و پذیرفته می‌شوند. هیئت مدیره، آژانس های دولتی و کارفرمایان در سراسر WES ایالات متحده بزرگترین و یکی از قدیمی ترین خدمات ارزیابی ایالات متحده است. هر سال، WES ارزیابی هایی را برای تقریباً 50000 نفر از سراسر جهان آماده می کند. WES یکی از اعضای موسس NACES (انجمن ملی خدمات ارزیابی اعتبار) است.
ارزیابی WES مدارک شما را با معادل های آموزشی در ایالات متحده مقایسه می کند. این ارزیابی مشاوره ای است و برای کمک به موسسات دانشگاهی، هیئت های صدور مجوز و کارفرمایان در ایالات متحده در درک اعتبارنامه های خارجی طراحی شده است. WES دو نوع ارزیابی را ارائه می دهد: ۱. ارزیابی سند به سند شامل شرحی از اعتبار شما، از جمله نام، سال اعطا شده، نام موسسه شرکت‌کننده و رشته تحصیلی اصلی است. همچنین معادل ایالات متحده را برای هر اعتبار ارائه می دهد. ۲. ارزشیابی دوره به دوره شامل تمام اطلاعات ارزشیابی سند به سند است و علاوه بر این، تمام موضوعات پس از متوسطه را با ارزش متناظر آنها که بر حسب اعتبار ترم و معادل نمره ایالات متحده بیان می شود، فهرست می کند.
دریافت تاییدیه wes آمریکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟