تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

بارگذاری سوالات آزمون دکتری ۱۴۰۱ در سایت سنجش

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سازمان سنجش  آموزش کشور، این سازمان اعلام کرد: سوالات همه گروه های علوم انسانی، علوم پایه، فنی و مهندسی، کشاورزی و منابع طبیعی، هنر و زبان آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۱۴۰۱ در درگاه اینترنتی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org بارگذاری شده است.

آزمون سراسری دکتری (Ph.D) نیمه متمرکز سال تحصیلی ۱۴۰۱ صبح جمعه ششم اسفند ۱۴۰۰ که رقابتی برای ورود به مقطع پی. اچ. دی (Philosophiae Doctor) علوم غیرپزشکی است، با حضور ۱۸۶ هزار داوطلب شامل ۸۱ هزار زن و ۱۰۵ هزار مرد به طور همزمان در سراسر کشور برگزار شد. اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با دانش گذار همراه شوید.

برگزاری این آزمون با تدابیر ویژه کرونایی در ۹۶ شهر و ۵۹۷ حوزه و ۵ هزار و ۹۰۵ کلاس و سالن بزرگ صورت گرفت.

نتایج اولیه این آزمون اردیبهشت ماه اعلام می‌شود و پس از انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته، در مردادماه مصاحبه‌های دکتری در دانشگاه‌ها آغاز می‌شود و نتایج نهایی در شهریورماه اعلام خواهد شد.

پذیرش دانشجوی مقطع دکتری (Ph.D) سال ۱۴۰۱ بر اساس قانون «سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی» مصوب ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۴ مجلس شورای اسلامی و همچنین آئین نامه اجرایی مربوطه و مصوبات «شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دوره‌های تحصیلات تکمیلی» صورت می‌گیرد.

هر زمان احساس کردید در هر زمینه ای نیاز به راهمنایی دارید مشاوران تحصیلی تلفنی و مشاوران تحصیلی آنلاین با چت رایگان در دانش گذار آماده هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند .

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟