تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

به زوج های دانشجویی که صاحب فرزند هستند بسته حمایتی اهدا میشود.

دانشجویان صاحب فرزند

طی آئین امضا و توافق طرح ملی ایران جوان که طرح حمایت از جوانی جمعیت مختص به زوج های دانشجو می باشد؛ فاطمی پور افزود: یکی از موضوعاتی که بطور ویژه در بخش هایی از مسائل کشور با آن مواجه هستیم و سرنوشت آینده ایران نیز با آن گره خورده، مسائل موضوع جمعیت و برنامه ریزی ویژه برای حفظ جوانی جمعیت می باشد که ما در قبال آن تکلیف جدی داشته و مسئول هستیم.

حجت الاسلام فاطمی پور در آئین امضای توافق نامه طرح ملی ایران جوان (حمایت از جوانی جمعیت ویژه زوج‌های دانشگاهی) گفت: کشور در بخش‌هایی با مسائلی مواجه است که با سرنوشت آینده ایران گره خورده است و ما در قبال آن تکالیف جدی بر عهده داریم و حتماً یکی از آن موضوعات و مسائل موضوع جمعیت و به صورت ویژه برنامه ریزی برای حفظ جوانی جمعیت است.

وی در ادامه افزود: ما باید عملکرد خود را به گونه‌ای پیش ببریم که در آینده با چالش بزرگ جمعیت مواجه نشویم و نسل جوان جایگزین نسل فعلی شود و خوب است که مجموعه‌هایی که توانمند و دغدغه مند هستند و امکان گفتمان سازی و فرهنگ سازی بالا دارند به موضوعات این چنینی بپردازند و ما هم توفیق شده به سهم خود در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در این امر مبارک با بنیاد ۱۵ خرداد همکاری لازم را انجام دهیم.

فعالیت های مفید در راستای تقویت ازدواج جوانان

معاون فرهنگی سیاسی نهاد مقام معظم رهبری گفت: کارهای خوبی در راستای تقویت ازدواج جوانان دانشگاهی و تشکیل خانواده در سال‌های گذشته انجام شده است و ما اگر تنها به آمار آموزش‌ها و مشاوره تحصیلی رایگان این بخش اشاره کنیم، بیش از ۴۰۰ هزار زوج دانشجو در ده سال گذشته در برنامه‌های آموزشی ما شرکت کرده‌اند که عمدتاً این برنامه‌ها در غالب سفرهای زیارتی انجام شده است و بازخورد مثبتی از این اتفاقات گرفته‌ایم.

حجت الاسلام فاطمی پور خاطر نشان کرد: شرایطی فراهم شده و با همت و عنایت بنیاد ۱۵ خرداد حمایت‌هایی از زوجین دانشجو طراحی شده است و در مرحله اول توافق تعداد ۵ هزار بسته حمایتی تهیه شده است که به خانواده‌هایی که در دوران دانشجویی صاحب فرزند شده‌اند به صورت تسهیلات حمایتی اهدا می‌شود.

وی عنوان کرد: این فرایند و اتفاقات نیازمند زیر ساختی است که سامانه‌ای برای نام نویسی زوجین دانشجو و راستی آزمایی و احراز هویت آن‌ها آماده شده است و طبیعتاً بعد از امضای این توافق نامه اطلاع رسانی درباره آن صورت می‌گیرد و عزیزان ما در دانشگاه‌ها می‌توانند در این سامانه نام نویسیه کنند و از مزایای آن بهره‌مند شوند.

معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در پایان گفت: لازم است در این راستا از زحماتی که بنیاد ۱۵ خرداد در تحقق این امر مهم متحمل شده است تشکر کنیم و انشاالله این تو افق نامه گام کوچکی در راستای فرزند آوری و جوانی جمعیت باشد.

سخن پایانی

علیان مدیر عامل بنیاد ۱۵ خرداد در ادامه با اشاره به این توافق نامه گفت: در طرح ملی ایران جو ان که به جوانی جمعیت اختصاص دارد و ویژه زوج‌های جوان دانشگاهی است در مرحله نخست قصد داریم ۵ هزار بسته حمایتی به زوج دانشگاهی اهدا گردد و این طرح مشتمل بر مبلغ ۱۵ میلیون تومان وام قرض الحسنه است.

وی افزود: طرح دیگر حمایت از موضوع فرزند آوری است و ما برای افتتاح حساب جهت فرزندان زوج‌های دانشجویی با بانک عامل مذاکرات را انجام داده‌ایم و تخصیص اعتبارات صورت گرفته است و آماده‌ایم بر اساس تدارکی که نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در سامانه مربوطه انجام داده است این تسهیلات را ارائه دهیم.

علیان گفت: در کنار این بسته حمایتی ۵ هزار بسته با عنوان لبخند مادری در مفاد این توافق گنجانده شده است که این بسته‌ها مشتمل بر ۴۰ قلم از اقلام ضروری کودک که اعتباراست هر بسته شامل ۴ میلیون تومان است.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟