تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

افزایش میزان وام دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی پزشکی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت بهداشت، بهروز رحیمی با اعلام این خبر گفت: ثبت نام وام دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی پزشکی (Ph.D) در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به زودی آغاز می شود و با توجه به ابلاغ شیوه نامه اعطای وام به دانشگاه‌ های علوم پزشکی، از ماه آینده دانشجویان معرفی شده می‌ توانند برای دریافت وام اقدام کنند.

وی اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت نسبت به دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی پزشکی (Ph.D) احساس مسئولیت می کند و همواره درصدد فراهم کردن زمینه‌ های لازم برای تحقق بسترهای رفاهی برای این گروه از دانشجویان است.

رحیمی یادآور شد: بر هیچ کسی بوشیده نیست که این دانشجویان از زمان شروع بیماری همه گیر کووید ۱۹ در خط مقدم مبارزه با این ویروس منحوس در حال ارائه خدمات و کمک رسانی به هموطنان خود هستند و بار سنگینی از درمان کشور را به دوش می کشند.

وی ادامه داد: سال گذشته بر اساس هماهنگی ‌های با بانک عامل وام و تفاهم نامه ای که در این راستا امضا شد، به بیش از ۱۰ هزار نفر از دانشجویان دستیاری و دکتری تخصصی پزشکی (Ph.D) وام قرض الحسنه به مبلغ ۱۵۰ میلیون ریال اعطاء شد که این ملبغ برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ به ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت و تعداد بیشتری از دانشجویان می توانند این وام را دریافت کنند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: به دانشجویانی که از سوی صندوق به بانک عامل معرفی می شوند، مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال وام قرض ‌الحسنه با سود ۴ درصد، به صورت یکجا داده خواهد شد که بازپرداخت آن بعد از تنفس هشت ماهه، در اقساط ۳۴ تا ۳۶ ماهه خواهد بود.

وی افزود: عملیات اجرایی و شیوه نامه وام دستیاری از ۶ دی ماه به دانشگاه‌ های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ شد که در این شیوه‌ نامه، شرایط گیرندگان این وام مشخص شده است.

رحیمی تاکید کرد: دانشگاه‌ های علوم پزشکی تا ۲۷ دی ماه ۱۴۰۰ فرصت دارند بر اساس مفاد دستورالعمل ابلاغی دانشجویان را ثبت نام و اسامی متقاضیان خود را به صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت اعلام کنند. ثبت ‌نام اولیه و افتتاح حساب برای دریافت این وام به صورت الکترونیکی است و نیازی نیست دانشجویان به بانک مراجعه کنند.

وی خاطرنشان کرد: دانشجویان متقاضی، مراحل افتتاح حساب و ثبت نام را می‌ توانند از طریق موبایل بانک و اینترنت بانک انجام دهند. حضور آنها تنها برای ارائه و تکمیل مدارک و مباحث مربوط به ضامن است که دانشجو باید یکبار به بانک مراجعه کند.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟