تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

افزایش تعداد خوابگاه‌های متأهلی در دستور کار وزارت علوم

هاشم داداش پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به خوابگاه‌های متأهلی گفت: بودجه سال ۱۴۰۰ در راستای افزایش تاهل دانشجویی، دانشگاه‌ها را به ایجاد خوابگاه‌های متأهلی ملزم کرده است.

وی ادامه داد: متاسفانه این اتفاق تا کنون نیفتاده، بنابراین ما سعی می‌کنیم از این فرصت استفاده کنیم و تعداد زیادی از خوابگاه‌های متأهلی را به اندازه نیاز، منابع مالی و ظرفیتی که در دانشگاه‌ها داریم، تامین کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان درباره تعداد خوابگاه‌های متأهلی گفت: تعداد خوابگاه‌های متأهلی حدود یک هزار و ۱۰۰ واحد خوابگاهی است که عدد بالایی نیست.

وی تاکید کرد: با توجه به سیاست وزارت علوم مبنی بر افزایش تحصیلات تکمیلی هم اکنون تعداد خوابگاه‌های متأهلی در کشور محدود است بنابراین متناسب با این سیاست‌ها نتوانستیم افزایش خوابگاه‌های متأهلی را داشته باشیم.

وی افزایش میانگین سنی دانشجویان تحصیلات تکمیلی را یک واقعیت توصیف کرد و اظهار داشت: متاسفانه دانشگاه‌ها خودشان را با این شرایط تطبیق نداده‌اند و اکنون در تلاشیم تا این محدودیت‌ها را جبران کنیم.

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: از خیرین و مجموعه‌های علاقمند دعوت می‌شود تا در نهضت خوابگاه متأهلی که آغاز شده است و تا چهار سال آینده ادامه خواهد یافت کمک کنند.

داداش‌پور در ادامه با بیان اینکه افزایش و ارتقاء خوابگاه‌های دانشجویی مورد توجه و از برنامه‌ها است، گفت: با توجه به درجه بندی خوابگاه‌ها در تلاش هستیم تا خوابگاه‌ها را به سمت کیفیت بهتر پیش ببریم و ایمنی آنها را به حد مطلوب برسانیم.

به گزارش مهر، اخیراً نیز در راستای ساماندهی خوابگاه‌های دانشجویی جلسه‌ای با حضور وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی و محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور در محل نهاد ریاست جمهوری برگزار شد.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟