تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

مهم ترین اخبار و رویدادهای مربوط به بازگشایی خوابگاه و دانشگاه

اخبار مربوط به بازگشایی دانشگاه

با توجه به گزارش خبرنگار مهر، طی هفته ی گذشته و با توجه به اینکه در آستانه آغاز و بازگشایی دانشگاه ها بصورت حضوری هستیم، آموزش عالی هفته پر مشغله ای را طی کرده که در روزهای نخست آن اجلاسی با روسای دانشگاه ها با حضور رئیس جمهور داشته و در آخر هفته نیز اجلاس های معاونان فرهنگی و دانشجویی دانشگاه ها را به اتمام رسانده.

برخی از مهم‌ترین رویدادهای خبری مربوط به دانشگاه‌ها

مبلغ وام‌ها، غذا و اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی اعلام شد

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها نرخ غذا، اجاره بهای خوابگاه و انواع وام‌های دانشجویی برای سال تحصیلی جدید و همچنین شماره مشاور تحصیلی رایگان را اعلام کرد.

وی افزود: وام‌های تحصیلی با توجه به وام حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، برای دانشجویان متأهل دو برابر خواهد بود. همچنین نرخ جدید صبحانه دانشجویی را برای سال تحصیلی جدید ۳ هزار تومان، نرخ شام را ۴ هزار تومان و نرخ ناهار را ۶ هزار تومان اعلام کرد و همچنین اضافه کرد نرخ اجاره بهای خوابگاه‌های دانشجویی نسبت به سال قبل ۲۵ درصد افزایش داشته است برای اطلاع را جزئیات نرخ اجاره بهای خوابگاه‌ها، غذا و وام‌های دانشجویی در سال جدید به اینجا مراجعه کنید.

مهاجرت اساتید جوان به خارج از کشور

سید حسن قدسی پور در جلسه نشست جمعی از استادان دانشگاه صنعتی امیرکبیر با رئیس جمهور که در محل دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد به بحث مهاجرت اساتید جوان به خارج از کشور اشاره کرد، وی دلیل آن را مشکلات معیشتی، درآمد پایین، مشکل مسکن و همچنین وجود جاذبه‌های فراوان در خارج از کشور عنوان کرد برای مطالعه کامل این خبر به اینجا مراجعه کنید.

اولین دانشجویان حکمرانی از مهر ماه ۱۴۰۱ سر کلاس می‌روند

دوره‌های حکمرانی با همکاری مشترک دانشگاه تهران، مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و اندیشکده سیاست‌پژوهی منابع انسانی اسماً، در هفته گذشته افتتاح شد و دانشجویان پذیرش شده دراین دانشکده از مهرماه در دو رشته «آینده‌پژوهی» و «حکمرانی علم و فناوری» در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل خواهند کرد. حکمرانی ضرورت هر دانشی است و آنهایی که می‌دانند حکمرانی یک دانش و یادگرفتنی است، جلوتر از بقیه افرادی هستند که فکر می‌کنند همه پدیده‌ها را باید توسط خودشان تجربه کنند. برای اطلاع از جزئیات دوره‌های حکمرانی به اینجا مراجعه کنید.

جزئیات مقررات جدید اسکان در خوابگاه‌های متاهلی علوم پزشکی

جدیدترین آئین نامه اسکان، نحوه اداره و مقررات عمومی – انضباطی خوابگاه‌های دانشجویی متاهلی و مجردی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور از سوی اداره کل امور دانشجویان وزارت بهداشت ابلاغ شد. در این آئین نامه آمده است دانشجویان دارای فرزند زیر ۱۸ سال (به ازای هر فرزند ۱۰ امتیاز) خواهد گرفت. برای اطلاع کامل از مقررات جدید اسکان دانشجویان متأهل علوم پزشکی در خوابگاه‌ها به اینجا مراجعه کنید.

تاکید وزیر علوم بر پذیرش دانشجوی شهریه‌ای

محمد علی زلفی گل وزیر علوم در هفته‌ای که گذشت در اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها گفت: برای اینکه بتوانید برخی از برنامه‌های خود را به پیش ببرید، و برای تأمین هزینه دانشگاه بخشی از پذیرش‌های دانشجویی خود را به سمت خودگردان یا هزینه پرداز سوق دهید. متن کامل سخنرانی وزیر علوم را اینجا مشاهده کنید.

مصوبه جدید تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها رأی نیاورد

از اخبار دیگری که در هفته گذشته به آن اشاره شد رأی نیاوردن مصوبه جدید تسهیلات فرزندان اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها در جلسه اخیر شورای عالی انقلاب فرهنگی بود. این مصوبه به پیشنهاد وزرای علوم تحقیقات و فناوری و بهداشت درمان و آموزش پزشکی تهیه و به ستاد نقشه جامع علمی کشور ارائه شده بود. ستاد نیز با کلیات آن موافقت کرده بود و از همین رو در دستور کار صحن شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار گرفته بود. متن این خبر را اینجا بخوانید.

دانشگاه شریف در صدر بیشترین سرآمد علمی

پنجمین نشست سرآمدان علمی ایران با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و وزیر علوم، تحقیفات و فناوری در هفته گذشته برگزار شد، سعید سرکار دبیر ستاد نانو معاونت علمی هم در این نشست دانشگاه صنعتی شریف را دارای بالاترین امتیاز و ۲۵ سرآمد عنوان کرد و یادآور شد: دانشگاه‌های تربیت مدرس، پژوهشگاه دانش‌های بنیادی، دانشگاه تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، تربیت دبیر شهید رجایی و شیراز در رتبه‌های بعدی قرار دارند. متن این خبر را اینجا بخوانید.

غیبت دانشجویان دانشگاه‌های سراسری در پیاده روی اربعین موجه شد

قاسم عمو عابدینی معاون آموزشی وزارت علوم در هفته‌ای که گذشت از ابلاغ بخشنامه‌ای به دانشگاه‌ها مبنی بر موجه بودن غیبت دانشجویان شرکت کننده در مراسم پیاده روی اربعین ۱۴۰۱ خبر داد. برای مشاهده این خبر به اینجا مراجعه کند.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟