تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

مدارک را الکترونیکی به دانشگاه ارسال کنید

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، بخشنامه ارسال الکترونیکی مدارک قبول شدگان آزمون 1400 به دانشگاه‌ها توسط خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد در این بخشنامه آمده است:

با توجه به لزوم تسری خدمات دولت الکترونیک به خصوص در شرایط شروع بیماری کرونا و در راستای اهداف برنامه ششم توسعه، مقرر شد علاوه بر صدور الکترونیکی تاییدیه تحصیلی که در سال گذشته عملیاتی شد سوابق فارغ التحصیلی شامل کارنامه فارغ التحصیلی( ریز نمرات) و گواهی محل‌های تحصیل پذیرفته‌شدگان دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و سایر سازمان‌ها نیز به صورت الکترونیکی برای استعلام گیرندگان ارسال شود.

برای این منظور سامانه تاییدیه تحصیلی از تاریخ سوم مهر 1400 به شرح زیر فعال شده  و باید توسط مناطق آموزش و پرورش و مدارس به ذینفعان اطلاع‌رسانی شود.

1. متقاضیان با مراجعه به سامانه تاییدیه تحصیلی (https://emt.medu.ir) و مشخص کردن نظام آموزشی با انتخاب گزینه (سوابق فارغ تحصیلی)، ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل‌های تحصیل دوره دوم متوسطه به دانشگاه محل پذیرش یا سایر دستگاه‌های استعلام گیرنده، درخواست خود را وارد کنند پس از کامل شدن فرآیند درخواست، کد پیگیری در اختیار متقاضی قرار می‌گیرد که با ارائه این کد مدارک مورد نظر از سامانه kept.medu.ir توسط استعلام گیرنده قابل دریافت است.

الف. فارغ التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن نیازی به مراجعه حضوری به مدارس و مناطق آموزش و پرورش محل تحصیل خود ندارند.

ب. فارغ التحصیلان خردادماه سال 1395 و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش برای ثبت‌نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی یا سایر استعلام گیرندگان اعلام می‌شود به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیلی مراجعه کنند تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگذاری کند.

2. مسئول سنجش و ارزشیابی تحصیلی منطقه باید بر اساس بند (1،2،3) بخشنامه مورخ 17 دی 99 نسبت به بررسی و پاسخ درخواست سوابق تحصیلی و تاییدیه تحصیلی اقدام کند.

علاوه بر موارد فوق اجرای فرآیند تاییدیه تحصیلی توسط متقاضیان و استعلام گیرندگان از طریق آدرس https://kept.medu.ir برای استعلام گیرندگان و آدرس https://emt.medu.ir برای متقاضیان و بررسی و پاسخ توسط ادارات آموزش و پرورش، مطابق با بخشنامه مندرج در بند 2 این شیوه نامه ضروری است.

هپچنین در نامه خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش به ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور آمده است:

با توجه به لزوم اجرای دولت الکترونیک به خصوص در شرایط شیوع بیماری کرونا، این وزارتخانه علاوه بر روال گذشته جهت سهولت در فرآیند ثبت‌نام پذیرفته‌شدگان (آزمون سراسری یا صرفا بر اساس سوابق تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی در سال 1400) امکان ارائه الکترونیکی کارنامه و سوابق فارغ التحصیلی در سامانه تاییدیه تحصیلی به آدرس الکترونیکی https://emt.medu.if  از تاریخ 3 مهر 1400 برای متقاضیان به شرح ذیل فراهم کرده است لذا خواهشمند است دستور فرمایید مراتب به نحو مقتضی به ذینفعان، دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پذیرفته شدگان اطلاع رسانی شود.

1. پذیرفته شدگان با مراجعه به سامانه مذکور و مشخص کردن نظام آموزشی با انتخاب گزینه سوابق فارغ التحصیلی، ارسال کارنامه فارغ التحصیلی و گواهی محل‌های تحصیل در دوره دوم متوسطه، به دانشگاه محل پذیرش خود را درخواست نمایند که پس از کامل شدن فرآیند درخواست کد پیگیری در اختیار ایشان قرار خواهد گرفت و با ارائه این کد به دانشگاه محل پذیرش مدارک درخواست شده از سامانه kemt.medu.ir توسط دانشگاه مذکور قابل دریافت است.

الف. برای فارغ التحصیلان شهریور سال 1395 و بعد از آن نیاز به مراجعه حضوری به مدارس و منطقه آموزش و پرورش محل تحصیل نیست.

ب. فارغ‌التحصیلان خرداد سال 1395 و قبل از آن با کد پیگیری صادر شده از سامانه فوق به همراه مدارک تحصیلی که توسط سازمان سنجش برای ثبت نام در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی علی اعلام می‌شود به ادارات آموزش و پرورش محل فارغ التحصیل خود مراجعه تا مسئول سنجش آموزش و پرورش منطقه پس از بررسی و تایید، مدارک تحصیلی را اسکن و در سامانه بارگزاری کند.

2. دانشگاه‌های محل پذیرش ترتیبی اتخاذ کنند که بر اساس مدارک ارسالی به شیوه الکترونیکی شرایط ثبت نام پذیرفته شدگان را فراهم نمایند.

علاوه بر موارد فوق اخذ تاییدیه تحصیلی از طریق  آدرس‌های الکترونیکی https:kemt.medu.if برای استعلام گیرندگان و https://emt.medu.ir برای متقاضیان و اصل مدرک دیپلم از تمام پذیرفته شدگان توسط دانشگاهها و موسسات آموزش عالی ضروری است.

انتهای پیام /

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟