تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

سرعت بخشیدن در عملیات اجرایی۲۰۰ هزار مسکن متاهلی دانشجویی

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت علوم، محمد علی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در اولین جلسه قرارگاه مرکزی احداث ۲۰۰ هزار مسکن دانشجویان متأهل بر تسریع در آغاز عملیات اجرایی این پروژه تأکید کرد.

زلفی‌گل در این نشست گفت: احداث ۲۰۰ هزار خوابگاه دانشجویان متأهل در راستای تأکیدات مقام معظم رهبری برای رشد جمعیت، انجام مفاد قانونی جوانی جمیعت و ارائه خدمات به نخبگان جامعه است.

وی با اعلام اینکه احداث این تعداد واحد خوابگاهی در سابقه نظام آموزش عالی بی‌نظیر است، گفت: خوابگاه‌ها در همه نقاط کشور احداث شده و به تحقق عدالت اجتماعی در توزیع امکانات کمک می‌کند.

زلفی گل گفت: با به نتیجه رسیدن این طرح بزرگ، بخشی از نیاز مسکن اعضای هیئت علمی جوان و تازه جذب شده و یاوران علمی دانشگاه‌ها حل می‌شود و دانشگاه‌ها استقبال خوبی از این طرح کرده‌اند.هم چنین کسانی که قصد ثبت نام و قبولی صدرصد تضمینی در مقاطع دیپلم، پیش دانشگاهی، کاردانی و کارشناسی را دارند میتوانند روی مشاوره های خوب و تخصصی موسسه مشاوره تلفنی و آنلاین دانش گذار حساب ویژه ای باز کنند.

علی خطیبی معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم و مسئول قرارگاه مرکزی و مدیر پروژه احداث ۲۰۰ مسکن برای دانشجویان متأهل در این نشست گفت: در این طرح تأمین زمین و باز پرداخت تسهیلات بر عهده دانشگاه است و وزارت راه و شهرسازی و بانک‌های کشور تسهیلات مالی پروژه را تأمین می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه این پروژه در راستای قانونی جوانی جمعیت است، گفت: ده درصد درآمد اختصاصی و ده درصد منابع تملک دارایی دانشگاه‌ها در اختیار این پروژه قرار می‌گیرد.

خطیبی گفت: بازه زمانی احداث ۲۰۰ مسکن ۴ سال پیش بینی شده است و امکان دارد در صورت تأمین شرایط زودتر به این هدف دست یابیم، اما برای سال اول احداث ۵۰ هزار مسکن هدف گذاری شده است.

در پایان نشست احکام اعضای قرارگاه مرکزی احداث ۲۰۰ هزار مسکن دانشجویان متأهل که توسط وزیر علوم منصوب شده‌اند، اعطا شد.

استاندار تهران، رئیس سازمان امور دانشجویان، رئیس صندوق رفاه دانشجویان، رؤسای دانشگاه‌های علم و صنعت، علامه طباطبایی، الزهرا (س) و اصفهان، قائم مقام بانک مرکزی، رئیس امور آموزش عالی سازمان برنامه و بودجه، مدیرکل طرح‌های عمرانی وزارت علوم و تعدادی از فعالان بخش مسکن توسط وزیر علوم به عضویت قرارگاه مرکزی احداث ۲۰۰ هزار مسکن دانشجویان متأهل منصوب شده‌اند.

هدف از ایجاد این قرارگاه تسریع در عملیات احداث و پیگیری امور مربوط به عملیات این پروژه مهم در خوابگاه‌های دانشجویی کشور است.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟