تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

برای ارتقا جایگاه ایران باید اعتبارات پژوهشی را تامین کرد

باشگاه خبرنگاران جوان – محسن شریفی گفت: سهم تولید بین المللی علم ایران در پایگاه ساینس ۱۶ و در اسکوپوس ۱۵ است.

ایران بیش از ۷۶ هزار مقاله علمی در سطح بین المللی دارد و ارقام مجلات ایرانی که در پایگاه‌های خارجی نمایه نشده اند، متفاوت از این ارقام است.

او گفت: با افزایش نمایه سازی نشریات و مجلات بین المللی می‌توانیم تا سال‌های آینده رتبه تک رقمی را در تولید علم ایران در جهان به دست آوریم.اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه هستید با دانش گذار همراه شوید.

کارشناسان حوزه آموزش عالی معتقد هستند که رتبه پانزدهم علمی ایران در سطح جهان مطلوب است؛ اما می‌توان امیدوار به جایگاهی بهتر در این زمینه بود.

او گفت: برای افزایش جایگاه بین المللی ایران باید اعتبارات پژوهشی را طبق پیش بینی‌های اسناد بالادستی و تاکیدات مقام معظم رهبری تامین کنیم؛ اما اعتبارات پژوهشی فعلی تحت تاثیرمشکلات اقتصادی قرار دارند.

به گفته او، دانشمندان و پژوهشگران تحصیلات تکمیلی و مدیران فعال حوزه پژوهش با وجود مشکلات اقتصادی توانسته اند به درستی جایگاه علمی بین المللی ایران را در سطح جهان حفظ کنند.

هر زمان احساس کردید در هر زمینه ای نیاز به راهمنایی دارید مشاوران تحصیلی تلفنی و مشاوران تحصیلی آنلاین با چت رایگان در دانش گذار آماده هستند تا به سوالات شما عزیزان پاسخ بدهند .

انتهای پیام/

منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟