تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

امتحانات دانش‌آموزان متوسطه اول و دوم به صورت حضوری

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، ناهماهنگی وزارت آموزش و پرورش این بار در شیوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش‌آموزان نتیجه‌ای جز سردرگمی جمعیت قابل‌توجهی از دانش‌آموزان به همراه نداشت.

طی روزهای اخیر اخبار متفاوتی درباره نحوه برگزاری امتحانات دی ماه دانش‌آموزان از سوی مسئولان وزارت آموزش و پرورش ارائه شد و علیرضا کمره‌ای سخنگوی وزارت آموزش و پرورش صراحتاً اعلام کرد که خبری از امتحانات مجازی نیست و تمام دانش‌آموزان باید در امتحانات حضوری شرکت کنند چرا که نوع برگزاری امتحانات به شیوه آموزش دانش‌آموزان ارتباطی ندارد.

اما خسرو ساکی رئیس مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش،‌ اطلاعات متفاوتی را ارائه کرد و گفت: امتحانات دانش‌آموزانی که در کلاس‌های حضوری شرکت می‌کنند به صورت حضوری و امتحانات دانش‌آموزانی که به دلایل موجه در کلاس‌های مجازی شرکت می‌کنند به صورت مجازی خواهد بود. تاریخ برگزاری امتحانات پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم در اختیار معلم مدرسه خواهد بود و می‌تواند به صورت حضوری یا مجازی باشد.

با این وجود، امروز یک‌بار دیگر اطلاعات جدیدتری به دانش‌آموزان ارائه شد و مرکز سنجش وزارت آموزش و پرورش با تکذیب اطلاعات قبلی اعلام کرد: امتحانات دوره‌های تحصیلی متوسطه اول و دوم به شیوه حضوری و بر اساس آیین‌نامه‌های آموزشی و ارزشیابی مصوب شورای عالی آموزش و پرورش برگزار می‌شود و فقط در شرایطی که مدرسه به دلیل شیوع بیماری، در وضعیت قرمز کرونایی قرار داشته باشد به صورت استثنا و با تأیید آموزش و پرورش محل، ارزشیابی دانش‌آموزان براساس دستورالعمل ارزشیابی پیشرفت تحصیلی در دوره شیوع بیماری کرونا انجام می‌شود.

همچنین امتحانات داوطلبان آزاد و آن گروه از دانش‌آموزان پایه دوازدهم که در خرداد و شهریورماه موفق به کسب نمره قبولی در برخی دروس نشده‌اند، طبق برنامه اعلامی از دوم دی ماه آغاز  و به شیوه حضوری در حوزه‌های امتحانی سراسر کشور با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی برگزار می‌شود.

در این امتحانات از انواع سوالات (تشریحی،کوتاه پاسخ، چهار گزینه ای و…) استفاده شده و نمره منفی ندارند. امتحانات پایه نهم بزرگسال، آموزش از راه دور، ایثارگران و داوطلبان آزاد نیز هماهنگ استانی، به شیوه حضوری و با رعایت کامل شیوه‌نامه‌های بهداشتی است.

لازم به ذکر است؛ شیوه‌نامه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی دوره‌های مختلف تحصیلی و بخشنامه برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم در دیماه 1400 در پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزشی به نشانی aee.medu.ir قابل مشاهده است. لذا از معلمان، دانش‌آموزان و اولیای آنان درخواست می‌شود تا اخبار و اطلاعیه های وزارت آموزش و پرورش را صرفا از پورتال اطلاع‌رسانی این  وزارتخانه پیگیری کنند.

شیوه‌نامه برگزاری امتحانات دی ماه دانش‌آموزان را از اینجا دریافت کنید.

انتهای پیام/

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟