تماس از سراسر کشور

جستجو کردن
Close this search box.

الزام داشتن کارت واکسیناسیون برای زائران عتبات دانشگاهی

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام کرد: تمام زائران عتبات دانشگاهیان اعم از اصلی و ذخیره برای اعزام به عتبات، داشتن کارت واکسیناسیون الزامی است و همه زائرانی که به صورت هوایی و در صورت بازگشایی مرزها به صورت زمینی عازم عراق شوند، باید واکسن کرونا زده باشند.

بر اساس مصوبه ستاد مدیریت بیماری کرونا، داشتن کارت واکسیناسیون و نتیجه منفی آزمایش PCR برای ۷۲ ساعت قبل از پرواز الزامی است. همچنین کشور عراق داشتن کارت واکسن با دو دوز تزریق و همراه بردن نتیجه منفی آزمایش PCR را برای زوار لازم می‌داند.

گفتنی است، سفر به عتبات بدون داشتن کارت واکسیناسیون امکان‌پذیر نیست و شرکت‌های هواپیمایی نمی‌توانند به افرادی که واکسن کرونا نزدند، بلیت بفروشند.

دانشگاهیان به این مورد توجه خاص داشته باشند که این قانون به منظور حفظ سلامت عمومی زائران ایرانی و شهروندان کشور میزبان وضع شده و رعایت آن از لحاظ اجتماعی، اخلاقی و شرعی واجب است.

زائرانی که دو دز واکسن خود را دریافت کرده‌اند، به سامانه درخواست کارت واکسن وزارت بهداشت اینجا مراجعه کنند و درخواست صدور کارت واکسن دیجیتال به زبان فارسی و انگلیسی دهند. لازم به ذکر است این کارت بعد از صدور تا دو هفته بعد اعتبار دارد.

دانش گذار هیچ مسئولیتی در قبال صحت اخبار ندارد و تنها نقل کننده خبر از منبع می باشد.
منبع خبر

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟