تماس از سراسر کشور

مشاوره قبولی در آزمون سردفتری 1401 ✌ اسناد رسمی

ثبت نام و قبولی در آزمون سردفتری ۱۴۰۱ مانند هر آزمون دیگری شامل شرایط عمومی و اختصاصی می باشد، که داوطلبان باید دارای این شرایط باشند. آزمون سردفتری اسناد رسمی آزمونی بسیار محبوب است که هر چند سال یکبار برای قضات، وکلا و … برگزار می شود. به عنوان یکی از شرایط قانونی متقاضیان باید تابعیت ایرانی، شرایط سنی لازم و مدرک لیسانس حقوق داشته باشند. نحوه ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ از طریق سایت سازمان سنجش کشور می باشد و مطالب این آزمون ترکیبی از دروس عمومی و تخصصی رشته حقوق می باشد. شرایط شرکت در آزمون سردفتری به طور کامل در دفترچه برنامه ریزی و مشاوره آزمون سردفتری ۱۴۰۱ منتشر شده است.

در این مقاله، در پی ارائه اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط ثبت نام و شرکت در آزمون سردفتری 1401 هستیم.

راهنمای قبولی در آزمون سردفتری 1401

مهلت زمان ثبت نام در آزمون سردفتری 1401

کار سردفتری مزایای زیادی دارد و به همین دلیل فارغ التحصیلان حقوق یا افراد با سابقه حقوقی (مشاوران، قضات و وکلا) سعی می کنند با ایجاد شرایط لازم برای قبولی در آزمون سردفتری آماده شوند و در آن شرکت کنند.
بر اساس نیازسنجی انجام شده توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، در صورت وجود امکان ظرفیت برای جذب سردفتران، نسبت به برگزاری آزمون سردفتری اسناد رسمی اقدام خواهد کرد.

شرکت در آزمون سردفتری در دو مرحله کتبی و شفاهی (مصاحبه) انجام می شود و افراد برگزیده وارد حرفه سردفتری می شوند.
توجه داشته باشید که برای زمان ثبت نام در آزمون سردفتری 1401 مهلت زمان خاصی وجود ندارد و سازمان ثبت اسناد و املاک کشور به عنوان مرجع رسیدگی کننده سردفتر هر چند سال یکبار این بررسی را انجام می دهد. به عنوان مثال، در 14 سال گذشته، آزمون سردفتر فقط یک بار انجام شده است.

آزمون سردفتری 1401 در روز 25 آذر ماه 1401 برگزار می شود. بر اساس اطلاعیه راهنمای ثبت نام آزمون سردفتری ۱۴۰۱ منتشر شده در سایت سازمان سنجش، متقاضیان می توانند ظرف مدت ۶ روز از 9 آبان لغایت 15 آبان ماه نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

مشاوره قبولی در آزمون سردفتری
مشاوره آزمون سردفتری

برنامه ریزی و مشاوره قبولی در آزمون سردفتری 1401

اولین قدم برای قبولی در آزمون سردفتری 1401، کسب حد نصاب نمره در آزمون کتبی است. تنها متقاضیانی که این مرحله را گذرانده باشند، می توانند وارد مرحله مصاحبه شوند. سوالات مطرح شده در قالب 4 گزینه ای در این آزمون دارای مدت زمان محدود می باشد. مهارت هایی که می توانیم بیاموزیم، توصیه های اصلی مشاوره قبولی در آزمون سردفتری و برنامه ریزی و آمادگی هر چه بیشتر برای شرکت در آزمون سردفتری 1401 است.

منابع قبولی در آزمون سردفتری 1401

اگر می خواهید در آینده سردفتر اسناد رسمی شوید، باید مباحث و موضوعاتی را بدانید که اساس کار شما خواهد بود. علاوه بر این، برنامه خود را بر اساس تعداد و عناوین کتاب هایی که باید برای قبولی در آزمون سردفتری مطالعه کنید، قرار دهید. به طور کلی منابع آزمون سردفتری به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شود:

  • دروس عمومی : اطلاعات عمومی و هوش، ادبیات فارسی، احکام شرعی، معارف اسلامی.
  • دروس اختصاصی : مباحث و منابع اختصاصی شامل پنج مبحث حقوق ثبت، قوانین و آیین نامه های دفاتر رسمی، قانون تجارت، حقوق مدنی و حقوق جزا می باشد.

برای هر یک از این منابع، ابزارهای کمک آموزشی وجود دارد که به شما کمک می کند در امتحان نمره بالاتری کسب کنید و بر موضوعات مورد نظر تسلط پیدا کنید. به همین دلیل توصیه می شود برای قبولی در آزمون سردفتری ابتدا کتاب های اصلی ارائه شده را مطالعه کنید و از مطالعه کتب کمک آموزشی غافل نشوید. البته از آنجایی که در سال های اخیر تعداد این کتاب های کمک آموزشی افزایش یافته است، این موضوع می تواند داوطلبان را دچار سردرگمی کند. اما با مشاوره آزمون سردفتری می توانید با معتبرترین و به روزترین منابع مناسب برای آزمون آشنا شوید.

قبولی آزمون سردفتری 1401
قبولی در آزمون سردفتری

آمادگی برای شرکت در آزمون سردفتری

قبولی در آزمون سردفتری اسناد رسمی به هدفمند بودن و برنامه ریزی دقیق شما بستگی دارد. این هدفمند بدون برنامه ریزی برای آزمون سردفتری و آمادگی محقق نمی شود و اگر به موقع عمل نکنید نتیجه ای نخواهید گرفت. فهرستی از چیزهایی که برای شرکت در آزمون سردفتری باید مطالعه کنید، روی یک تکه کاغذ بنویسید. تمامی منابع مورد نیاز را جلوی آن بنویسید و توضیح دهید که کدام یک مهم است و بیشترین ضریب قبولی را دارد. مثلا درس حقوق ثبت با ضریب سه تاثیر زیادی برای قبولی در آزمون سردفتری دارد و نباید از آن چشم پوشی کرد.

البته اگر فکر می کنید وقت کمی دارید و شاید نمی توانید همه منابع قبولی آزمون سردفتری را بخوانید، بهتر است دروس مهم تر را مطالعه کنید. چون اگر نیمی از مباحث را خوب یاد بگیرید، بهتر از این است که تمام مباحث را به صورت سطحی بخوانید. می توانید با دریافت مشاوره آزمون سردفتری 1401 از متخصصان مجموعه مشاوره تحصیلی دانش گذار تمامی مشکلات خود را برطرف کنید.

مشاوره آزمون سردفتری 1401
مشاوره قبولی آزمون سردفتری

مشاوره قبولی مصاحبه آزمون سردفتری اسناد رسمی

پس از قبولی در آزمون کتبی سردفتری، باید برای مهمترین مرحله یعنی مصاحبه آماده شوید. معمولاً تعداد افرادی که برای مصاحبه دعوت می شوند، بیشتر از ظرفیت قبولی است و اگر شما در سوالات شفاهی مهارت ندارید، ممکن است رقیب دیگری جای شما را بگیرد. احساس اضطراب هنگام پاسخ دادن به سوالات بسیار طبیعی است. اما اگر از نکاتی که در مشاوره آزمون سردفتری به شما ارائه شده استفاده کنید، به راحتی موفق خواهید داشت. در اینجا به اختصار به چند نکته اشاره می کنیم:

  1. سوالات به دو بخش عمومی و اختصاصی تقسیم می شوند. بخش عمومی معمولاً بیوگرافی مختصری از فرد و خانواده او، محل زندگی آن ها و دلیل شرکت در آزمون سردفتری می باشد.
  2. سوالات تخصصی با هدف محک زدن دانش شما در زمینه سردفتری مطرح می شود. سعی کنید با استفاده از مشاوره آزمون سردفتری از دانش افرادی که در این مصاحبه شرکت کرده اند استفاده کنید. نمی توان گفت که برنامه سوالات یکسان است و از هر داوطلب چند سوال خاص پرسیده می شود، اما اگر با برخی از آن ها آشنا شوید، دامنه کلی این سوالات برای شما روشن می شود.
  3. مصاحبه را خیلی بزرگ نکنید تا برای تان تبدیل به یک غول بی شاخ و دم شود، این باعث می شود که فقط استرس بیشتری داشته باشید. اگر به توانایی های خود ایمان داشته باشید، استرس تان کمتر می شود.
  4. بهتر است چند دقیقه قبل از زمان شرکت در مصاحبه آزمون سردفتری در محل حاضر شوید. چون اگر دیر شده باشد دست و پای خود را گم می کنید و نمی توانید به سوالات پاسخ دهید.
  5. سعی کنید مراقب حرکاتتان باشید، یکی از مستقیم ترین راه هایی که مصاحبه کنندگان برای شناختن یک فرد استفاده می کنند، مشاهده حرکات او هنگام ورود، نشستن، صحبت کردن یا حتی خوردن شام و میان وعده است.
مشاوره شرکت در آزمون سردفتری
قبولی در آزمون سردفتری

نمونه سوالات آزمون سردفتری

اگر چه کتاب ها و منابع آزمون سردفتری بهترین راه برای قبولی در آزمون سردفتری 1401 است، اما به اندازه مرور سوالات سال های قبل موثر نیست. نمونه سوالات آزمون های قبلی را با پاسخنامه تشریحی بخوانید و موضوعاتی را که سوالات بیشتر بر روی آنها طراحی شده است را مشخص کنید.

البته این نباید باعث شود که فکر کنید برای قبولی در آزمون سردفتری فقط همین کار کافی است، این سوالات را بخوانید ولی افراط و تفریط نکنید. بلکه هدف این است که با استاندارد سوالات آشنا شوید و بدانید در کدام مسیر قرار دارید. این به شما کمک می کند تا راحت تر در آزمون سردفتری 1401 قبول شوید.

سوالات متداول

بله غالبا قسمتی از سوالات به درس های تخصصی حقوق مربوط می شوند که داوطلبان حتما باید جهت قبولی در آزمون سردفتری 1401 به تعدادی از این سوالات پاسخ دهند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از شرایط سوال ها و نحوه پاسخ دهی به تمامی سوالات تخصصی و عمومی می توانید از مشاوران ما کمک بگیرید.

در واقع سوالات این آزمون به دو قسمت اختصاصی و عمومی تقسیم می شوند. دروس عمومی شامل 4 درس می شوند و دروس تخصصی نیز 5 درس را شامل می شوند، که در این مقاله به طور کامل در مورد این موارد توضیح داده شده است.

بله داوطلبان برای شرکت در آزمون سردفتری 1401 لازم است که حداقل 24 سال سن و حداکثر 50 سال داشته باشند؛ ولی برخی از تبصره های قوانین سازمان سنجش این شرط سنی را برای برخی از افرادی که دارای شرایط خاصی می باشند، لغو می کند. برای اطلاع از کلیه قوانین در رابطه شرط سنی، می توانید به دفترچه ثبت نام آزمون سردفتری که توسط سازمان سنجش کشور منتشر شده است، مراجعه کنید.

مشاوره تخصصی در این زمینه موجب می شود که داوطلب قانونمندی و وظیفه شناسی در قبال مطالعه ی خود را حس کند و به مسیر مطالعه پایبند و متعهد بماند.

برای دریافت بهترین مشاوره آزمون سردفتری باید از افراد متخصص و کاردان در زمینه این آزمون، که بتوانند اطلاعات دقیقی را در این مورد در اختیارتان قرار دهند کمک بگیرید.

پاسخ این پرسش منفی است، چرا که آزمون سردفتری اسناد رسمی روند نا منظمی دارد. و به همین دلیل چند سال یک بار برگزار می گردد. در رابطه با زمان برگزاری این آزمون می توانید به همین مقاله مراجعه نمایید و اطلاعات کاملی را در این زمینه به دست آورید.

4 پاسخ

  1. سلام . الان اون کسایی ک متولد بهمن یا ماه های بعد از آذر ۱۳۷۷ هستند میتونن شرکت کنن آزمونو؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

WeCreativez WhatsApp Support
کارشناسان مشاوره تحصیلی دانش گذار در تمامی ساعات شبانه روز آماده پاسخ گویی به سوالات شما هستند
👋 سلام، چه کمکی میتونم بکنم؟